شرایط گرفتن نمایندگی برند شل

شرکت‌های شل می‌توانند اهداف تجاری قانونی داشته باشند و گاهی اوقات برای تسهیل ادغام شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری مشترک و برنامه‌ریزی املاک مورد نیاز هستند.

نمایندگی شلشل یک برند شناخته شده در صنعت نفت و گاز است؛ حضور جهانی دارد و خود را به عنوان یک برند قابل اعتماد و معتبر تثبیت کرده است. اگر علاقه‌مند به اخذ نمایندگی برند شل هستید، شرایط خاصی وجود دارد که باید رعایت کنید. این شرایط در متن زیر توضیح داده شده است. اصول مربوط به یک نمایندگی تأمین‌کننده شل، در تمام قراردادهای شل گنجانده شده است. اطمینان از اینکه تأمین‌کنندگان از این اصول پیروی می‌کنند، بخشی جدایی‌ناپذیر از گزارش‌های نظارتی مورد نیاز است که تیم نظارتی شل باید آن را تکمیل کند.

شرکت‌های شل

شرکت‌های شل می‌توانند اهداف تجاری قانونی داشته باشند و گاهی اوقات برای تسهیل ادغام شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری مشترک و برنامه‌ریزی املاک مورد نیاز هستند. در حالی که آن‌ها می‌توانند تا حدی کاربرد قانونی داشته باشند، شرکت‌های پوسته هم می‌توانند به عنوان وسیله‌ای برای فرار مالیاتی و پول‌شویی مورد استفاده قرار گیرند. ابزارهایی مانند موافقتنامه‌های مالیاتی بین‌المللی می‌توانند درصد پنهان‌کاری در منشأ دارایی‌ها، مالکان ذینفع یا حقوق کارگران کلاه‌بردار را افزایش داده و یا تسهیل کنند.

در ادامه الزاماتی که تأمین‌کنندگان Shell باید رعایت کنند، به صورت یک نمای کلی توضیح داده شده است.

ملزومات راه‌اندازی یک شرکت تأمین‌کننده شل

نمایندگی شلتمامی شرکت‌هایی که مایل هستند محصولات شل را عرضه کنند، باید ملزومات زیر را رعایت کنند:

  • اخلاق و رعایت دقت لازم

همه تأمین‌کنندگانی که با برند شل درگیر هستند، باید از اصول تجاری عمومی، کد رفتاری و اصول تأمین‌کننده شل پیروی کنند. رعایت نکردن این الزامات و مقررات می‌تواند منجر به جریمه، تأخیر عملیاتی و آسیب اعتباری شل شود که بر مجوز اجتماعی آن تأثیر منفی می‌گذارد.

در یک فرآیند استعلام و آنالیز شرکت تأمین‌کننده، اصول تجاری عمومی شل، کد رفتاری و اصول تأمین‌کننده در هنگام تکمیل پرسشنامه و در نهایت لوگوی تأمین‌کننده شل بررسی و تایید می‌شود.

  • ارزیابی ریسک مالی

نمایندگی شلبخش مهمی از یک فعالیت موثر، داشتن درک کامل از وضعیت مالی تأمین‌کنندگان/پیمانکاران فرعی است تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها می‌توانند تعهدات قراردادی خود را در قبال شل انجام دهند. این امر با انجام ارزیابی‌های ریسک مالی تأمین‌کننده و توسعه طرح‌های کاهش ریسک مالی در صورت لزوم به دست می‌آید. ارزیابی ریسک مالی تأمین‌کننده استعلامی از وضعیت مالی و صنعتی، مدیریت و موقعیت نسبی تأمین‌کننده در صنعت (با استناد بر تاریخ داده‌ها) است. این ارزیابی معمولاً برای قراردادهایی با ریسک و ارزش بالاتر انجام می‌شود.

نقش تأمین‌کننده در این فرآیند این است که آخرین صورت‌های مالی خود را هنگام تکمیل پرسشنامه نمایه تأمین‌کننده شل -یا زمانی که نماینده شل درخواست می‌کند- ارائه دهد.

  • بهداشت، ایمنی، امنیت و عملکرد محیطی و اجتماعی (HSSE&SP)

در صورت درخواست نماینده شل، نقش تأمین‌کننده در یک فرآیند پاسخ به پرسشنامه استاندارد صنعتی HSSE&SP و ارائه اسناد پشتیبانی شناسایی می‌شود. این پرسشنامه برای جمع‌آوری اطلاعات سیستم مدیریت تأمین‌کننده و داده‌های عملکرد تاریخی طراحی شده است. تیم مدیریت قرارداد شل، اسناد ارائه شده را بررسی کرده و استحکام سیستم‌های مدیریت تأمین‌کننده را ارزیابی خواهد کرد.

  • ارزیابی رفاه کارگران / حقوق کار

انجام ارزیابی توانایی تأمین‌کنندگان برای مدیریت مسائل مربوط به حقوق کار/ رفاه کارگران در زنجیره تأمین، انطباق با الزامات مندرج در اصول تجاری عمومی شل را تضمین می‌کند.

با برترین تولیدکنندگان گریس و روغن در دنیا در  سایت فیماچارت آشنا شوید.

شرایط عمومی برای اخذ نمایندگی شل

اخذ نمایندگی از هر برند و شرکتی، به شرایط خاصی نیاز دارد که پیش از اقدام، باید ملزومات آن را فراهم کرد. در اینجا لیستی از ملزومات ذکر شده است:

  • توانایی مالی: شما باید ثابت کنید که توانایی مالی برای راه‌اندازی یک شعبه زیرمجموعه با برند شل را دارید. این مورد شامل داشتن منابع مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در کسب و کار و همچنین برآوردن هزینه‌های جانبی شل است.
  • تجربه: شما باید در راه‌اندازی یک شعبه زیرمجموعه به اندازه کافی تجربه داشته باشید یا با افرادی که چنین تجربه‌ای دارند، شراکت کنید. برند شل مستلزم این است که سابقه کار در یک شعبه موفق را داشته باشید و همچنین بتوانید ریسک‌ها و چالش‌های مرتبط را مدیریت کنید.
  • همسویی برند: شما باید با ارزش‌های برند شل که شامل ایمنی، کیفیت و خدمات پشتیبانی مشتری می‌شود، هماهنگ شوید. باید ثابت کنید که می‌توانید استانداردهای بالای شل را حفظ کنید و یک تجربه مثبت را برای مشتری ارائه دهید.
  • مکان: باید مکان مناسبی برای یک شعبه زیرمجموعه با برند شل داشته باشید. پرسنل مربوطه در شرکت اصلی شل ارزیابی کاملی از مکان از جمله بازار محلی، میزان رقابت و نوع دسترسی به مسیرهای حمل و نقل را انجام می‌دهد.

انطباق قانونی و مقرراتی: شما باید از تمام قوانین و مقررات قابل اجرا، از جمله قوانین مربوط به محیط زیست، بهداشت و ایمنی و اصول اداره کار پیروی کنید. برند شل برای اطمینان از اینکه همه شرکای بالقوه الزامات قانونی و نظارتی آن را برآورده می‌کنند، یک فرآیند اولیه لازم را انجام می‌دهد.

در صورت داشتن شرایط فوق و علاقه‌مندی به اخذ نمایندگی برند شل می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با تیم صدور مجوز شل تماس حاصل فرمایید. شل طیف وسیعی از خدمات پشتیبانی را به شرکای خود ارائه می‌دهد، از جمله پشتیبانی بازاریابی و برندسازی، مدیریت زنجیره تأمین، و برنامه‌های آموزشی و توسعه. تبدیل‌شدن به یک نمایندگی از برند شل می‌تواند یک فرصت تجاری مفید باشد، اما به سرمایه‌گذاری قابل توجهی در زمان مناسب، تلاش و منابع مالی کافی نیاز دارد.

منبع:

https://www.shell.com/careers/contact-careers-and-faqs/faqs-agencies.html

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان