راهنمای خرید سریع بلیط هواپیما در سال ۱۴۰۲

برای خرید بلیط هواپیما، پس از وارد شدن به کیو چارتر Qcharter.ir ، مسیر پرواز خود را از بین مسیرهای پیشنهادی انتخاب و یا در کادر سمت راست “به کجا پرواز می کنید” مبدا و مقصد پرواز را وارد نمایید.

خرید بلیط هواپیما در یک فرآیند مهم است که برای بسیاری از افراد به دلیل اهمیت ویژه‌ای که مسافرتهای سریع و آسان در زندگی شان دارد بسیار مهم است. در ادامه به بررسی مراحل خرید بلیط هواپیما در فرودگاه می‌پردازیم.

اولین مرحله در خرید بلیط هواپیما یافتن شرکت هواپیمایی است که به مقصد مورد نظر می‌رود. برای این منظور، می‌توان از اینترنت و سایت‌ رزرو بلیط کیو چارتر استفاده کرد یا به صورت مستقیم به دفتر فروش شرکت هواپیمایی در فرودگاه مراجعه کرد. پس از انتخاب شرکت هواپیمایی، باید تاریخ و ساعت پرواز را تعیین کنید.

در مرحله بعد، باید اطلاعات مسافران و تعداد بلیط‌های مورد نیاز را وارد کنید. پس از اینکه اطلاعات وارد شد، برای تأیید باید هزینه بلیط را پرداخت کنید. برای پرداخت می‌توانید از کارت بانکی استفاده کنید.

بعد از پرداخت، بلیط هواپیما به شما ارائه می‌شود. باید از صحت اطلاعات روی بلیط، مانند تاریخ و ساعت پرواز، نام مسافران و مقصد، اطمینان حاصل کنید. در نهایت، در زمان مشخص شده، باید به فرودگاه بروید و بلیط خود را تأیید کنید و سپس وارد هواپیما شوید.

برای خرید بلیط هواپیما، پس از وارد شدن به کیو چارتر Qcharter.ir ، مسیر پرواز خود را از بین مسیرهای پیشنهادی انتخاب و یا در کادر سمت راست “به کجا پرواز می کنید” مبدا و مقصد پرواز را وارد نمایید.
شهر مبدا و مقصد را وارد نمایید. سامانه به صورت هوشمند پس از وارد کردن دومین حرف از شهر، لیست شهرهای مشابه را برای شما باز می کند که باید از بین آن ها شهر مورد نظر را انتخاب نمایید.
پس از وارد کردن مبدا و مقصد، روی دکمه “جستجو” کلیک کنید.

تصویر راهنما

سامانه بهترین نرخ مسیر انتخابی را تا ۱۵ روز آینده برای شما نمایش میدهد. برای مشاهده تمامی پرواز ها بر روی تاریخ مورد نظر کلیک کنید.

نمایش لیست پروازها

با کلیک بر روی تاریخ مورد نظر، لیست کلیه پروازهای آن روز به ترتیب کمترین قیمت برای شما نمایش داده خواهد شد.

با توجه به زمان پرواز ، ظرفیت ، نوع بلیط (چارتری یا سیستمی) و شرکت هواپیمایی هر پرواز، بر روی دکمه “انتخاب” پرواز مورد نظر کلیک نمایید.

تصویر راهنما

 

پس از انتخاب پرواز، صفحه مشخصات مسافر برای شما باز خواهد شد که باید اطلاعات خواسته شده را با نهایت دقت تکمیل نمایید.

  • در کادر (۱) نام خود را به زبان لاتین وارد نمایید.
  • در کادر (۲) نام خانوادگی خود را به زبان لاتین وارد نمایید.
  • در کادر (۳) برای پروازهای داخلی کد ملی و برای پروازهای خارجی شماره پاسپورت خود را بنویسید.
  • در کادر ۴ شماره موبایل خود را بنویسید.
  • در کادر ۵ عبارت امنیتی که در تصویر بالای کادر نمایان شده است را وارد نمایید، پس از اطمینان از صحیح وارد شدن اطلاعات بر روی دکمه رزرو کلیک نمایید.

تصویر راهنما

در مرحله بعد مشخصات شما نمایش داده خواهد شد:

  • در کادر (۱) آدرس ایمیل خود را وارد نمایید. (بلیط به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد)
  • پس از آن بانک صادر کننده کارت خود را انتخاب نمایید و روی دکمه کلیک کنید.“پرداخت”
  • بعد از کلیک روی “پرداخت” سیستم به شما پیامی مبنی بر اطمینان از مشخصات وارد شده، زمان پرواز، مبدا و مقصد پرواز نمایش خواهد داد، پس از چک مجدد و اطمینان از صحت اطلاعات ،گزینه “از اطلاعات پرواز خود اطمینان دارم” را تیک نمایید و مجددا روی دکمه “پرداخت” کلیک نمایید.

تصویر راهنما

بعد از آن شما به درگاه اینترنتی بانک وصل خواهید شد که باید شماره کارت بانکی، رمز دوم، کد CVV2 ، تاریخ انقضا را وارد نمایید و روی دکمه پرداخت کلیک نمایید.

پس از پرداخت حتما روی دکمه “تکمیل فرآیند خرید” کلیک کنید، در غیر این صورت وجه به حسابتان برگشت خواهد گشت و بلیط برای شما صادر نخواهد شد.

تصویر راهنما

پس از پرداخت موفق بلیط برای شما به صورت آنی صادر شده و قابل رویت و چاپ می شود.

منبع : کیوچارتر

 

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر