این پسران در آینده قدرت باروری ندارند

بهداشت‌نیوز نوشت: داده‌های مطالعه جدیدی که در مجله اروپایی «غدد درون‌ریز» منتشر شده، نشان می دهد که پسران دارای اضافه وزن با مشکل محدودیت در رشد اندام‌ تولیدمثلی نسبت به سایر همسالان خود مواجه‌ هستند

این پسران در آینده قدرت باروری ندارند

به نقل از مدیکال اکسپرس، ناباروری هم بر سلامت روانی و هم بر زندگی اقتصادی و اجتماعی افراد در سنین باروری تاثیر می‌گذارد.

گزارش‌ها حاکیست که ناباروری 48 میلیون زوج اروپایی را در سال 2010 میلادی تحت تاثیر قرار داد. اگرچه ناظران اغلب ناباروریمردان را نادیده می گیرند اما متخصصان معتقدند که این عامل در حدود نیمی از موارد ناباروری زوجین وجود دارد. با این حال، دربیشتر موارد دلیل ناباروری در مردان نامشخص است.

بر اساس یک مطالعه آلمانی که ناباروری را در بیش از 20 هزار بیمار مرد مراجعه کننده به یک مرکز باروری ارزیابی کرد، در مورد 70درصد آنها هیچ تشخیصی وجود نداشت.

درصد قابل توجهی از بیماران مرد نابارور هیچ توضیحی برای این مشکل خود ندارند. تحقیقات همچنین نشان‌دهنده روند کاهشی تولیداسپرم در مردان طی 40 سال گذشته است.

به موازات این تغییر، شیوع چاقی کودکان نیز در سراسر جهان از 32 به 42 میلیون نفر افزایش یافته است. همچنین ناظران تخمینمی‌زنند که حدود 60 درصد از کودکان امروزی تا سن 35 سالگی چاق خواهند شد.

متخصصان برای بررسی ارتباط چاقی پسران با ناباروری آنها در بزرگسالی مطالعه‌ای را روی کودکان و نوجوانان دو تا 18 ساله انجامدادند.

متخصصان داده هایی را در مورد رشد اندام تولیدمثلی، سن، شاخص توده بدنی و مقاومت به انسولین در 268 کودک و نوجوان جمعآوری کردند. آنها دریافتند در پسرانی با وزن طبیعی، رشد اندام تولیدمثلی بیشتر از آنهایی است که اضافه وزن یا چاقی در سنین قبلاز بلوغ داشتند.

متخصصان با توجه به نتایج این مطالعه معتقدند که کاهش وزن می‌تواند به بیماران در جلوگیری از ناباروری در مراحل بعدی زندگیکمک کند.

 

271 35

 

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان