تنفس هوای قابل قبول در تهران

باشگاه خبرنگاران نوشت: براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۷ خرداد) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار دارد.

تنفس هوای قابل قبول در تهران

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» روی عدد 95 است و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 82 بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

کیفیت هوای تهران در ساعت 8 صبح امروز ناسالم برای گروه‌های حساس بود اما دوباره از ساعت 9 با رسیدن به 95 قابل قبول شد که این وضعیت تاکنون ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا 50 در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از 51 تا 100 هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه 151 تا 200 نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده 201 تا 300 نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

بیشتر بخوانید:

18 ایستگاه سنجش کیفیت هوای تهران در وضعیت «قابل قبول»/ 4 ایستگاه در شرایط «نارنجی»

271

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان