امشب ماه‌ توت‌فرنگی را از دست ندهید!/ عکس

ماه کامل خرداد که به نام‌های«ماه توت فرنگی» یا «ماه رز» شناخته می‌شود، شنبه شب در تاریخ ۱۳ خرداد به بهترین شکل ممکن در خواهد آمد.

امشب ماه‌ توت‌فرنگی را از دست ندهید!/ عکس

ماه کامل ژوئن یا همان ماه خرداد که به ماه «توت فرنگی» معروف است، در روز شنبه 13 خرداد، رویت خواهد شد و به اوج خواهد رسید. این رویداد نزدیک به ستاره درخشان «قلب‌العقرب» که در صورت فلکی عقرب است، نمایان خواهد شد. همچنین ماه در روزهای جمعه و یکشنبه کامل و روشن خواهد بود.

قبایل بومی آمریکا، این ماه سرخ را، از ماه رسیدن توت‌ها و برداشت فصلی میوه، نامگذاری کرده‌اند. از دیگر نام‌های سنتی آن می‌توان به ماه رز و ماه داغ اشاره کرد. همچنین به گفته مرکز مطالعات بومی آمریکا، مردم آنیشناابگ آن را ماه شکوفه نیز می‌نامند.

عکس ؛ «ماه توت فرنگی» 13 خرداد را از دست ندهید!

برای کسانی که در نیمکره شمالی هستند باید گفت، این قمر بیشتر از افق جنوبی بالاتر نخواهد رفت و یکی از کم ارتفاع‌ترین ماه‌های کامل سال خواهد بود. این به این دلیل است که فقط چند هفته قبل از انقلاب تابستانی در تاریخ 31 خرداد 1402، زمانی که خورشید در بالاترین سطح آسمان نیمکره شمالی قرار دارد، رخ می‌دهد. از آن جایی که ماه کامل در سمت مخالف زمین همانند خورشید قرار دارد، ماه مسیر روزانه خورشید را از شش ماه پیش تقلید می‌کند.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان