توافق اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت تا پایان ۲۰۲۴

رویترز گزارش داد، اوپک پلاس تولید نفت خود در سال ۲۰۲۴ را ۱.۴ میلیون بشکه در روز از سطح تولید فعلی کاهش خواهد داد. روسیه، آنگولا و نیجریه شاهد کاهش قابل توجه تولید نفت در سال ۲۰۲۴ خواهند بود.

کشور‌های توبید کننده نفت اوپک پلاس درباره سیاست کاهش تولید نفت تا پایان سال 2024 میلادی به توافق رسیدند.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ خبرگزاری رویترز گزارش داد کشور‌های اوپک پلاس درباره سیاست تولید نفت به توافق رسیدند. اوپک پلاس سطح تولید را از اول ژانویه 2024 تا 31 دسامبر 2024، به میزان 40.46 میلیون بشکه در روز تعیین کرده است.
 
رویترز نوشت معاون نخست‌وزیر روسیه گفت: «کاهش داوطلبانه 500 هزار بشکه‌ای خود را تا پایان دسامبر 2024 تمدید می‌کنیم.»
 
وزارت انرژی عربستان نیز اعلام کرده است: «به کاهش داوطلبانه تولید نفت تا پایان سال 2024 ادامه خواهیم داد.»
 
خبرگزاری واس عربستان نوشت، یک منبع در وزارت انرژی این کشور گفت: «ما کاهش داوطلبانه 500 هزار بشکه در روز خود را تا پایان سال 2024 تمدید خواهیم کرد. ما کاهش داوطلبانه خود را با برخی از کشور‌های شرکت کننده در توافق اوپک پلاس هماهنگ کردیم.»
 
وزارت انرژی عربستان با بیان این‌که «امروز به توافقی بی‌سابقه دست یافتیم» همچنین تأکید کرد: «کاهش داوطلبانه اضافی یک میلیون بشکه در روز را از ماه جولای به مدت یک ماه که قابل تمدید است، اجرا خواهیم کرد.»
 
وزارت انرژی عمان نیز اعلام کرد: «کاهش داوطلبانه 40 هزار بشکه در روز خود را تا پایان دسامبر 2024 تمدید خواهیم کرد.»
 
رویترز همچنین گزارش داد، اوپک پلاس تولید نفت خود در سال 2024 را 1.4 میلیون بشکه در روز از سطح تولید فعلی کاهش خواهد داد. روسیه، آنگولا و نیجریه شاهد کاهش قابل توجه تولید نفت در سال 2024 خواهند بود.
 
وزیر انرژی امارات هم گفته است: «کاهش داوطلبانه 144 هزار بشکه در روز را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه تا پایان دسامبر 2024 تمدید خواهیم کرد.»
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان