علم‌الهدی: باید قبول کنیم که در جنگ هستیم

سید احمد علم‌الهدی: یک اصل را باید قبول کنیم و آن این است که ما در جنگ هستیم و اگرچه جنگ سخت تمام شده اما جنگ نرم فرهنگی با توطئه‌های خباثت آلود بیشتر از ناحیه دشمن در جریان است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: باید قبول کنیم که در جنگ هستیم و این بار طرف مقابل ما فقط آمریکا نیست بلکه همه آن‌هایی هستند که نقاب بر چهره می‌زنند تا به قدرت دست پیدا کنند درحالی که با بینش‌های دگراندیشانه خود به دنبال استحاله نظام فرهنگی کشور هستند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سید احمد علم‌الهدی، وی روز شنبه در دیدار با شورای سیاست‌گذاری و راهبردی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی افزود: همچنین این افراد، نسبت به مردم، حقیقت جامعه و هم‌چنین مبانی دینی و سنت‌های اصیل ملت کوچک‌ترین اعتنایی ندارند. در اصلِ جنگ ما با استکبار جهانی، این جلوه از جدال نیز پنهان است که باید آن را پذیرفت.
 
وی با بیان اینکه مهم‌ترین امتیاز تشکل‌های دانشجویی، مطالبه‎ گری بی‌امان و بدون عقب‎نشینی است، افزود: یک اصل را باید قبول کنیم و آن این است که ما در جنگ هستیم و اگرچه جنگ سخت تمام شده اما جنگ نرم فرهنگی با توطئه‌های خباثت آلود بیشتر از ناحیه دشمن در جریان است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: اینکه فضای دانشگاه حفظ شود، بسیار ارزشمند است اما مهم‌تر از این، دانشگاه‌های فرهنگیان هستند که مسئولیت تربیت نسل آینده‌ساز کشور را بر عهده دارند و بر همین اساس، از فضای فکری و فرهنگی گرفته تا موضع‌گیری‌های سیاسی باید به‌گونه‌ای مدیریت شود که معلمان آینده، فرزندان ملت را در جهت رشد و بالندگی انقلاب تربیت کنند.
 
وی افزود: دانشجویان انقلابی می‌توانند در برابر برخی آسیب‌ها بی‌تفاوت باشند اما مطالبه می‌کنند، به میدان می‌آیند و پاسدار حرمت ارزش‌ها هستند. این خیلی ارزشمند است. این مصادیق، تجلی همان کلام رهبر معظم انقلاب است که فرمود دانشجو باید آرمان‌گرا باشد و به برکت همین اقدامات است که هنوز هم قشر نخبگان متعهد دانشگاهی به‌مراتب از قشر ذهن‌های استحاله‎شده پرشمارتر هستند.
 
آیت الله علم الهدی ادامه داد: یک زمان جنگ ما با پاسبان‌های رژیم شاه بود، زمانی متمرکز بر گروهک‌های انحرافی و تروریستی یا حزب بعث عراق بودیم اما اکنون جبهه به گستره عالم تسری یافته و در این شرایط، مهم این نیست که یک پایگاه بسیج در دانشکده چه تعداد عضو داشته باشد بلکه مهم حضوری است که با گفتمان بسیجی همراه شود.
 
وی تصریح کرد: کار بسیج دانشجویی این نیست که بایستد، مقابله کند و ذهنیت خود را با روش‌های مرسوم در جنگ سخت تنظیم کند بلکه همه باید بپذیرند که درگیر جنگ هستند و این جنگ نیز شگردهای مخصوص به خود را دارد.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: این یک حقیقت غیرقابل کتمان است که به‌موازات اثرگذاری معلمان در نظام تعلیم و تربیت، اساتید هم در دانشگاه‌ها حکمرانی مؤثر دارند و به همین ترتیب، باید بسیج دانشجویی در دانشگاهی به اهمیت دانشگاه فرهنگیان، با آرمان‌خواهی مضاعف و اراده انقلابی خود از موضع مطالبه گری عدول نکند.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان