طرز استفاده صحیح از قرص ماشین ظرفشویی

این قرص ها در برندهای مختلف می توانند اشکال متفاوتی داشته باشند ولی کارایی و قدرت تمیز کنندگی یکسانی دارند. با این وجود از اهمیت برند محصول نباید غافل شد.

طرز استفاده صحیح از قرص ماشین ظرفشویی

در حال حاضر یکی از پرکاربرد ترین و در عین حال پرفروش ترین محصولات شوینده در جهان، قرص ماشین ظرفشویی است. بنابراین، داشتن اطلاعات کافی و مورد نیاز جهت استفاده، نگهداری و خرید این محصول از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این مقاله به معرفی قرص ماشین ظرفشویی و طریقه استفاده از قرص ماشین ظرفشویی و ... خواهیم پرداخت.

قرص ماشین ظرفشویی دارای یکسری مواد فعال کننده هستند که درون ماشین ظرفشویی شما حل می شوند. این مواد در هنگام مخلوط شدن با آب، مواد غذایی باقی مانده بر روی ظروف را بر می دارد و آبکشی می نماید. این قرص ها حاوی آنزیم هایی هستن که غذاهای نشاسته ای و پروتئینی را تجزیه نموده و از بین می برند. اغلب این قرص ها دارای نمک، جلادهنده و قدرت سفید کنندگی می باشند.

قرص شوینده ماشین ظرفشویی در سه دسته؛ کلاسیک، همه کاره و کوانتوم/ پلاتینیوم قابل تقسیم است. این قرص ها در برندهای مختلف می توانند اشکال متفاوتی داشته باشند ولی کارایی و قدرت تمیز کنندگی یکسانی دارند. با این وجود از اهمیت برند محصول نباید غافل شد.

چگونه از قرص های شوینده ماشین ظرفشویی استفاده کنم؟

استفاده از قرص های شوینده ماشین ظرفشویی بسیار راحت و ساده است. برخی از قرص ها دارای بسته بندی هستند که در این صورت نیاز است که ابتدا بسته محافظتی را بردارید. سپس قرص را در داخل محفظه مخصوص قرار دهید و درب محفظه را ببندید. اکنون ماشین ظرفشویی را روشن نمایید و بگذارید که مابقی کارها را ماشین ظرفشویی مدیریت کند.

قرص های ماشین ظرفشویی با توجه به انواع مختلف خود- Quantum، Max in 1 و Power ball- دارای فناوری های گوناگون شستشو و هم چنین خصوصیات منحصر به فرد خود می باشند. در ادامه به نحوه استفاده از این محصول در مدل های مختلف اشاره خواهیم نمود.

نگهداری درست از قرص های ظرفشویی

در هنگام نهداری از قرص های ماشین ظرفشویی به نکات زیر توجه نمایید:

نکته1: قرص را در محل خشک و خنک نگهداری کنید؛ زیرا این قرص ها در دمای نامناسب سوراخ می شوند ویا به یکدیگر می چسبند.

نکته 2: بسته های قرص ظرفشویی را بر روی سطوح بسیار سرد اعم از سرامیک، سنگ و کاشی قرار ندهید؛ چون که این کار باعث ترکیدن قرص ها می شود.

نکته 3: از قراردادن این قرص ها در دسترس کودکانتان خودداری نمایید؛ زیرا مواد تشکیل دهنده آنها باعث ایجاد مسمومیت خواهد شد.

نحوه استفاده از قرص مدل کوانتوم

برای استفاده از قرص ماشین ظرفشویی مدل کوانتوم نیاز است تا مراحل زیر را طی کنیم. به این صورت که:

در ابتدا از خشک بودن دست هایتان اطمینان حاصل فرمایید؛ چون که زبانه های این قرص ها به گونه ای ساخته شده اند که بلافاصله محتوای آنها در آب حل می شوند.

یک عدد قرص را درون محفظه اصلی مواد شوینده قرار دهید و سپس در را ببندید. در این مرحله دقت کنید که هم قرص وهم محفظه کاملا خشک باشند.

نکته دیگری که باید رعایت کنید، این است که تمامی ظروف قابلیت شستشو درون ماشین ظرفشویی را داشته باشند.

اکنون ماشین ظرفشویی را روشن نمایید. دمای مناسب آب بین 125 تا 140 درجه فارنهایت است.

نحوه استفاده از قرص های مدل Max-All-in-1

در هنگام استفاده از قرص های مدل Max-All-in-1 به نکات زیر توجه نمایید:

در هر بار شستشو از یک قرص کامل استفاده نمایید، به این صورت که قرص بسته بندی شده را داخل محفظه اصلی مواد شوینده ظرفشویی قرار دهید و درب آن را ببندید.

مطمئن شوید که تمامی ظروف درون ماشین ایمن هستند. بنابراین، ظروف نقره را از فولاد ضد زنگ جدا نمایید و ظروف فلزی را مطابق دستورالعمل سازنده بشویید.

اکنون با تنظیم دمای آب بین 125 تا 142 درجه فارنهایت، ماشین ظرفشویی را روشن کنید.

نحوه استفاده از قرص های مدل Deep Clean Power Ball

برای استفاده از این نوع قرص ماشین ظرفشویی مطابق با موارد زیر عمل کنید:

در ابتدا لازم است که یک قرص را از روی محافظ آن جدا نمایید.

قرص را در محفظه اصلی مواد شوینده ماشین ظرفشویی بگذارید و درب آن را ببندید.

تمامی ظروف را براساس دستورالعمل سازنده در داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید.

ماشین ظرفشویی را با تنظیم دمای مناسب آب بر روی 125 تا 140 درجه فارنهایت، روشن نمایید.

در پایان

امروزه همگام با پیشرفت تکنولوژی، ساختار قرص ها نیز روز به روز پیشرفته تر خواهند شد. به همین خاطر، شاهد قدرت بالای این محصولات در پاکسازی و درخشندگی ظروف هستیم. این قرص ها ظروف را کاملا تمیز و براق می نمایند و هیچ گونه اثری از لکه روغن یا بو و طعم غذا بر روی آنها باقی نخواهد ماند. با این وجود، جهت تحقق این کیفیت نیاز است که از محصولات اصل و برندهای معتبر استفاده نمایید.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر