زلزله‌ ۶.۸ در این کشور صدها کشته به جا گذاشت/ عکس

ایسنا نوشت به نقل از بی بی سی: یک زلزله قوی به قدرت ۶.۸ ریشتر مرکز مراکش را لرزاند و تعداد کشته‌های این حادثه نیز تاکنون ۲۹۶ نفر اعلام شده است.

زلزله‌ 6.8 در این کشور صدها کشته به جا گذاشت/ عکس

به گفته سازمان زمین‌شناسی آمریکا کانون این زلزله 71 کیلومتری جنوب غربی شهر «مراکش» در عمق 18.5 کیلومتری زمین بود. در این حادثه همچنین تاکنون 153 نفر زخمی شده‌اند.

زلزله در ساعت 23 و 11 دقیقه به وقت محلی رخ داد و ویدئوهای تایید نشده در شبکه اجتماعی «اکس» (توییتر سابق) خسارت به ساختمان‌ها و خیابان‌هایی که آوار در آنها ریخته است را نشان می‌دهد.

تلویزیون مراکش تعداد کشته‌های زلزله این کشور تا این لحظه را 296 نفر اعلام کرده است.

زلزله‌ 6.8 در این کشور صدها کشته به جا گذاشت/ عکس

یکی از ساکنان این شهر به خبرگزاری رویترز گفت که برخی ساختمان‌ها در شهر کهن «مراکش» ریخته است. مرکز زمین لرزه یک ناحیه کوهستانی دورافتاده است و لرزش‌هایی هم در رباط، پایتخت، در فاصله 350 کیلومتری آنجا و همچنین کازابلانکا و صویره گزارش شد.

احتمال ریختن ساختمان‌ها در روستاهای نزدیک کانون زلزله وجود دارد اما با توجه به دورافتاده بودن محل، ارزیابی خسارات، مصدومان و کشته‌های احتمالی زمان خواهد برد.به گفته سازمان زمین‌شناسی آمریکا کانون این زلزله 71 کیلومتری جنوب غربی شهر «مراکش» در عمق 18.5 کیلومتری زمین بود. در این حادثه همچنین تاکنون 153 نفر زخمی شده‌اند.

زلزله‌ 6.8 در این کشور صدها کشته به جا گذاشت/ عکس

47236

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان