در کشور های حاشیه خلیج فارس کدام برای سفر پیشنهاد می شوند

در کنار سفر به دوحه قطر سفر به دبی یا مسقط نیز از مقاصد پرطرفدار مسافران و گردشگران جهت سفر است.

کشورهای حاشیه خلیج فارس

قطر

قطر یکی از کشورهای پرطرفدار خلیج فارس برای سفر است. علت پرطرفدار بودن  این سفر را می توان توسعه زیاد صنعت توریست و گردشگری قطر دانست. البته در کنار سفر به دوحه قطر سفر به دبی یا مسقط نیز از مقاصد پرطرفدار مسافران و گردشگران جهت سفر است. قطر کشوری با مساحت 11493 کیلومتر مربع است. آب و هوای این کشور گرم و خشک است و میزان بارندگی در قطر بسیار پایین است، بنابراین سفر به این کشور در فصول پاییز و زمستان بر دیگر فصول سال ترجیح داده می شود. مسافرین جهت جابجایی در قطر می توانند از وسایل حمل و نقل مختلفی استفاده نمایند. اجاره کردن ماشین، تاکسی، تاکسی اینترنتی، اتوبوس و مترو از مهمترین وسایل جابجایی مسافران در این کشور است. این کشور کوچک دارای فرودگاهی بین المللی و یکی از بهترین خطوط هوایی دنیا است. خط هوایی قطر ایرویز در دنیا شناخته شده است. قطر را می توان ثروتمندترین و یکی از امن ترین کشورهای دنیا دانست. گردشگران در کشور قطر می توانند پس از ورود به فرودگاه ویزای توریستی خود ا دریافت نمایند. داشتن گذرنامه ای با شش ماه اعتبار، کپی بلیت هتل محل اقامت و بلیط هواپیما از مهمترین مدارک برای صدور ویزا در فرودگاه این کشور است.

عمان 

امروزه سفر به عمان به عنوان یکی از سفرهای پر تقاضا از کشور ایران به شمار می رود. عمان را کشور سلطان نشین خاورمیانه می دانند. مساحت عمان 309 کیلومتر مربع است. اغلب این کشور را شنزارهای بزرگ تشکیل داده است، اما توجه به صنعت توریسم در این کشور مخاطبان زیادی را جذب این کشور کرده است. وجود هتل های 5 ستاره و اقامتگاه های لوکس، امنیت بالا، فرهنگ غنی، طبیعتی متفاوت شامل بیابان، دریا و کوهستان این کشور را مقصدی برای گردشگران خارجی تبدیل کرده است. جهت سفر به عمان به صورت گردشگری به ویزا نیازی نیست. مسافران در فرودگاه عمان می توانند ویزای یک ماهه توریستی را دریافت نمایند.پرواز به عمان به صورت مستقیم و یا به صورت غیر مستقیم است. اغلب پرواز مستقیم به مسقط پایتخت عمان حدود 2 ساعت و پرواز غیر مستقیم به این کشور با احتساب توقف در فرودگاه حدود 6 ساعت زمان می برد. حتی مسافرین می توانند از طریق کشتی نیز به عمان سفر کنند. سفر دریایی در مقایسه با سفر هوایی بسیار ارزان تر است، اما طولانی تر خواهد بود. جابجایی در عمان برای مسافرین به صورت های مختلف قابل انجام است. از اجاره خودروهای لوکس تا جابجایی از طریق تاکسی و اتوبوس از گزینه های مسافران خواهد بود. عمان دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است، مسجد سلطان قابوس، شهر صلاله، خانه اپرای سلطنتی و … از معروف ترین جاذبه های گردشگری این کشور هستند.

امارات 

برای بسیاری از گردشگران ایرانی تصمیم گیری بین سفر به دبی یا مسقط مشکل است. دبی امارات و یا مسقط عمان هر دو جزو شهرهای زیبای خاورمیانه به شمار می روند. اغلب سفر به مسقط در مقایسه با سفر به دبی ارزان تر خواهد بود. دبی پایتخت امارات شهری با 4 هزار کیلومتر مربع است. دبی شهری است که جاذبه های گردشگری زیادی دارد. برج خلیفه، دبی مال، آکواریوم دبی، پارک آبی آتلانتیس، باغ گل میراکل و … از معروف ترین جاذبه های گردشگری دبی هستند. حمل و نقل داخلی در این کشور برای مسافرین نیز متنوع است. از اجاره ماشین های لوکس گرفته تا استفاده از مترو، اتوبوس، تاکسی، تراموا، مونوریل، قایق، کشتی و … همگی از وسایل جابجایی در این کشور هستند. علاوه بر هتل ها و اقامتگاه های لوکس و جاذبه های گردشگری فراوان در دبی غذاهای معروف امارات و جشنواره ها و فستیوال هایی که هر ساله در این کشور برگزار می گردد از جاذبه های گردشگری برای مسافرین است. 

بحرین

سفر به جزایر یک میلیون نخل یا سفر به کشور بحرین از سفرهای توریستی پرتقاضا است. کشور بحرین از 33 جزیره تشکیل شده است که اکثر این جزایر را بیابان و شنزار در بر گرفته است، اما توجه به صنعت توریست در این کشور مانع از جذب مخاطبان به آن نشده است. اغلب در تمامی فصول سال هوای گرم و خشکی در این کشور پایدار است و توصیه میگردد که در فصول پاییز و یا زمستان به این کشور سفر شود که هوا اندکی معتدل تر است. مرکز تجارت جهانی، مسجد بزرگ الفاتح، پارک حیات وحش، موزه بین المللی و … از معروف ترین جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می روند. پیش از سفر به این کشور نیاز است که ویزا تهیه گردد. ویزای توریستی، کار و ویزای تحصیلی از مهمترین روش های دریافت ویزا از این کشور است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان