وسایل برقی را کجای آشپزخانه قرار دهیم؟ ۵ راهکار کاربردی و خلاقانه!

چیدمان آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون منزل محسوب می‌شود. زمانی که قصد دارید آشپزخانه را تزیین کنید، باید ابتدا جای وسایل برقی در آشپزخانه تعیین شود. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مطلب چیدمان وسایل برقی در آشپزخانه را به شما آموزش دهیم.

وسایل برقی را کجای آشپزخانه قرار دهیم؟ 5 راهکار کاربردی و خلاقانه!

چیدمان آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون منزل محسوب می‌شود. زمانی که قصد دارید آشپزخانه را تزیین کنید، باید ابتدا جای وسایل برقی در آشپزخانه تعیین شود. به همین دلیل قصد داریم در ادامه این مطلب چیدمان وسایل برقی در آشپزخانه را به شما آموزش دهیم.

دکور لوازم برقی به دلیل استفاده بهینه از فضای آشپزخانه و همچنین رعایت اصول ایمنی اهمیت دارد. برای تعیین مناسب‌ترین جای وسایل برقی در آشپزخانه، باید ابتدا جای گاز، سینک ظرفشویی و یخچال را تعیین کنید؛ در ادامه با نکاتی که بررسی می‌کنیم، به‌راحتی می‌توانید دکوراسیون آشپزخانه را به‌زیبایی انجام دهید.

1. کابینت وسایل برقی اشپزخانه؛ بهترین روش چیدمان لوازم برقی

یکی از بهترین راه‌ها برای تعیین جای وسایل برقی در آشپزخانه، قرار دادن این وسایل در کابینت است. شما می‌توانید بخشی از کابینت‌ها را به عنوان دکور لوازم برقی در نظر بگیرید. در طراحی کابینت‌های جدید، قسمتی به عنوان کابینت وسایل برقی اشپزخانه تعیین می‌شود.

این کابینت‌ها در ارتفاع مناسبی قرار می‌گیرند که دسترسی به وسایل را آسان می‌کند. نکته‌ای که باید درباره چیدمان وسایل برقی در آشپزخانه در نظر داشته باشید، مسائل ایمنی است. اگر وسایل برقی مانند ماشین لباسشویی را در جای مناسب قرار ندهید و محل آن تراز نباشد، دستگاه به تعمیرات نیاز پیدا می‌کند. بسیاری از موارد درخواست تعمیر لباسشویی بوش در تهران یا تعمیر لباسشویی سایر برندها در تعمیر آنلاین، به همین دلیل ثبت می‌شود.

2. جزیره آشپزخانه؛ مدرن‌ترین چیدمان آشپزخانه را داشته باشید

به جز ویترین لوازم برقی برای چیدمان وسایل برقی در آشپزخانه، جزیره یکی از بهترین گزینه‌های موجود است. جزیره آشپزخانه یک فضای عالی برای کار کردن و قرار دادن وسایل در آشپزخانه محسوب می‌شود. اگر جای وسایل برقی در آشپزخانه برای شما اهمیت دارد، برای داشتن شیک‌ترین چیدمان می‌توانید اجاق گاز صفحه‌ای را روی جزیره تعبیه کنید.

شما حتی می‌توانید برخی از وسایل برقی مانند کتری برقی، هواپز، مایکروویو یا ساندویچ‌ساز را روی جزیره قرار دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که برای تعمیر اجاق گاز صفحه‌ای برقی، باید هزینه بیشتری را نسبت به اجاق‌گازهای صفحه‌ای شعله‌ای بپردازید؛ بنابراین بسیار مراقب این وسیله برقی باشید.

3. شلف لوازم برقی برای چیدمان وسایل برقی آشپزخانه سبک‌وزن

یکی دیگر از ایده‌هایی که برای جای وسایل برقی در آشپزخانه وجود دارد، استفاده از شلف‌های دیواری است. شلف لوازم برقی در آشپزخانه معمولا از جنس فلز، چوب یا پلاستیک ساخته می‌شود و طبقاتی برای قرار دادن وسایل برقی دارد. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که از شلف لوازم برقی برای قرار دادن وسایل برقی سبک مانند: تستر، ساندویچ‌ساز، قهوه‌ساز، مخلوط‌کن، آبمیوه‌گیری و وسایلی اینچنین باید استفاده کنید.

با وجود این که این شلف‌ها به صورت کاملا ایمن و محکم به دیوار وصل می‌شوند، ولی باز هم وسایل سنگین را روی شلف لوازم برقی قرار ندهید. اگر وسیله برقی از ارتفاع زیاد به پایین بیفتد، ممکن است به تعمیرات اساسی نیاز داشته باشد؛ البته نگران نباشید! درصورتی‌که به تعمیر هرگونه وسیله برقی مانند تعمیر جاروبرقی در منزل نیاز داشتید، روی کمک تعمیر آنلاین حساب کنید.

4. طراحی فضای توکار برای جای وسایل برقی آشپزخانه

یکی دیگر از ایده‌هایی که برای چیدمان وسایل برقی در آشپزخانه وجود دارد، در نظر گرفتن فضای توکار است. فضای توکار در کابینت تعبیه می‌شود و وسیله برقی درون این فضا قرار می‌گیرد؛ به‌این‌ترتیب وسیله برقی در چشم نیست و زیبایی دکوراسیون آشپزخانه چندین برابر خواهد شد.

فضای توکار معمولا به عنوان جای قرار دادن وسایل برقی آشپزخانه مانند: مایکروویو، فر برقی، یخچال، ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی در نظر گرفته می‌شود. برای هر کدام از این محفظه‌ها، پریز جداگانه در نظر بگیرید و دستگاه را از طریق محافظ به برق وصل کنید. به‌این‌ترتیب از آسیب دیدن دستگاه بر اثر نوسان برق جلوگیری خواهد شد.

5. چیدمان وسایل برقی روی کابینت؛ صفحه کابینت را شلوغ نکنید!

یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای انتخاب جای وسایل برقی آشپزخانه، قرار دادن آن‌ها روی کابینت است. نکته مهمی که درباره این روش باید در نظر داشته باشید این است که از شلوغ کردن صفحه کابینت بپرهیزید. در چیدمان وسایل برقی روی کابینت باید نهایت سلیقه را به خرج دهید و فقط چند وسیله را برای این کار انتخاب کنید؛ معمولا وسایلی مانند تستر، چای‌ساز، قهوه‌ساز یا ماکروویو وسایلی هستند که به‌طورمکرر در طول روز مورداستفاده قرار می‌گیرند و برای قرار گرفتن روی کابینت مناسب هستند.

درصورتی‌که وسایل برقی را روی کابینت نزدیک سینک قرار می‌دهید، مراقب باشید دستگاه آسیب نبیند؛ گاهی اوقات با نفوذ آب و خیس شدن سیم‌های داخلی، دستگاه اتصالی می‌کند و خراب می‌شود. در چنین شرایطی اگر خوش‌شانس باشید با تعمیر وسیله برقی دستگاه درست می‌شود، در غیر این صورت باید دستگاه جدیدی خریداری کنید. اگر به تعمیر وسایل برقی نیاز داشتید، با تعمیر آنلاین تماس بگیرید.

تعمیرات وسایل برقی آشپزخانه را به تعمیر آنلاین بسپارید

یکی از مواردی که در تعیین جای وسایل برقی در آشپزخانه باید در نظر بگیرید، مسائل ایمنی است. اجاق گاز را دور از یخچال و پنجره قرار دهید. نزدیک بودن اجاق گاز به یخچال، باعث آسیب دیدن قطعات داخلی یخچال بر اثر حرارت می‌شود. همچنین، نزدیک بودن گاز به پنجره خطراتی مثل گازگرفتگی و آتش‌سوزی را به همراه دارد. یخچال را در محلی دور از نم و رطوبت، مثلا دور از سینک ظرفشویی یا ماشین ظرفشویی قرار دهید.

توجه کنید که محل قرارگیری ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی تراز باشد؛ در بسیاری از موارد تراز نبود ماشین ظرفشویی و لباسشویی، باعث وارد شدن آسیب‌های جدی به دستگاه می‌شود. درصورتی‌که شما تابه‌امروز اصول چیدمان وسایل برقی در آشپزخانه را رعایت نکرده‌اید، همین حالا برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه اقدام کنید. درصورتی‌که وسایل برقی آشپزخانه شما به تعمیرات نیاز دارد، برای ثبت درخواست تعمیرات به سایت tamironline.com سر بزنید. مجموعه تعمیر آنلاین، کلیه خدمات تعمیرات وسایل برقی را با ضمانت 6ماهه انجام می‌دهد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان