بیماری که کشندگی آن تقریبا ۱۰۰ درصد است

این بیماری اولین بار در دهه ۱۹۵۰، در قبایل آدمخوار «پاپوآگینه نو» کشف شد که در اثر آلودگی به نوعی پروتئین آلوده به نام «پریون» به‌وجود می‌آید. این پروتئین در بافت مغز افراد بیمار یافت می‌شود.

متاسفانه در دنیا بیماری‌های متعددی وجود دارد که هر روز میلیون‌ها نفر را به خود گرفتار می‌کنند و کورو (Kuru) یکی از این بیماری‌هاست که کشندگی آن تقریبا 100درصد است.
 
با وجود اینکه به‌لطف پیشرفت‌های پزشکی و خدمات بهداشتی، نرخ مرگ‌ومیر بیشتر کشنده‌ترین بیماری‌ها رو به کاهش است، می‌توان گفت کشندگی بیماری کورو 100درصد است.
 
این بیماری اولین بار در دهه 1950، در قبایل آدمخوار «پاپوآگینه نو» کشف شد که در اثر آلودگی به نوعی پروتئین آلوده به نام «پریون» به‌وجود می‌آید. این پروتئین در بافت مغز افراد بیمار یافت می‌شود.
 
بیماری کورو، در میان افراد قبایل آدم‌خواری شیوع پیدا کرد که هنگام مراسم مذهبی‌شان مغز مردگان خود را می‌خوردند.
 
بیماری که کشندگی آن تقریبا 100 درصد است
 
اگرچه خوردن مغز اجساد در دهه 1960 ممنوع اعلام شد، بیماری کورو تا سال‌ها پس از آن قربانی می‌گرفت. دوره نهفتگی بیماری کورو، طولانی است و ممکن است تا چند دهه طول بکشد و شایع‌ترین این دوره بین 10 تا 13 سال است که در برخی از افراد تا 50 سال هم گزارش شده است. اما به محض بروز این بیماری فرد مبتلا در کمتر از یک سال جان خود را از دست می‌دهد.
 
از شایع‌ترین علایم بیماری کورو می‌توان به پا و دست‌درد،‌ اشکال در راه رفتن، سردرد، مشکل بلع، لرزش و تکان‌های عضلانی اشاره کرد.
 
بیماری که کشندگی آن تقریبا 100 درصد است
 
خوشبختانه این بیماری بسیار نادر است و از سال 2010 به این طرف، مورد مبتلایی گزارش نشده است.
 
منبع: ladbible
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان