روسیه از نقض آتش بس در قره باغ خبر داد

تسنیم نوشت: وزارت دفاع روسیه امروز شنبه با اعلام اینکه آتش بس در منطقه قره باغ نقض شده، گفت که یک سرباز جمهوری آذربایجان زخمی شده است.

روسیه از نقض آتش بس در قره باغ خبر داد

وزارت دفاع روسیه به دنبال برقراری آرامش کوتاه مدت در منطقه قره باغ، از نقض آتش بس در این منطقه خبر داد.
وزارت دفاع روسیه امروز شنبه با اعلام اینکه آتش بس در منطقه قره باغ نقض شده، گفت که یک سرباز جمهوری آذربایجان زخمی شده است.
وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: یک نقض آتش بس در منطقه آغ‌دره اتفاق افتاده است. یک سرباز با نیروهای مسلح جمهوری آذربایجان در جریان یک تبادل آتش زخمی شد.
پیشتر روسیه اعلام کرده بود که نیروهای مسلح در منطقه قره باغ طی توافقی با جمهوری آذربایجان شروع به تسلیم سلاح‌های خود کرده‌اند.
همچنین محموله‌های بشر دوستانه از ارمنستان و همچنین جمهوری آذربایجان به سمت منطقه قره باغ ارسال شده است.
مقام‌های ارمنی منطقه قره باغ امروز شنبه اعلام کردند که شرایط آتش بس با جمهوری آذربایجان اجرا شده است و کار برای تحویل کمک بشر دوستانه و تخلیه زخمی‌ها در جریان است.
بیشتر بخوانید
علی اف: فرصت‌های بهتری برای صلح بین ارمنستان و آذربایجان فراهم شده است
هفته گذشته عملیات باکو در منطقه قره باغ انجام گرفت که در نتیجه آن نیروهای نظامی ارمنی این منطقه تسلیم شدند و مذاکرات برای الحاق قره باغ به ساختار سیاسی و حقوقی جمهوری آذربایجان آغاز شد.
جیحون بایراموف وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل وعده داد که این کشور رفتار برابر با ارمنی‌های قره باغ را تضمین می‌کند.
بایراموف در نطق خود در سازمان ملل بیان کرد که جمهوری آذربایجان مصمم به سر و سامان دادن به ساکنان ارمنی منطقه قره باغ به عنوان شهروندان برابر است.
310310
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان