کانادا، بهشت مادران ایرانی !

وقتی از خواسته های مادران حرف به میان می‌آید، به صورت کلیشه همواره درباره برندهای لباس و لوازم خانگی و تجهیزات آشپزخانه و طلا و جواهر صحبت می‌شود

کانادا، بهشت مادران ایرانی !

وقتی از خواسته های مادران حرف به میان می‌آید، به صورت کلیشه همواره درباره برندهای لباس و لوازم خانگی و تجهیزات آشپزخانه و طلا و جواهر صحبت می‌شود. در صورتی که این نقشی نیست که مادران خود برای خودشان نوشته باشند. در حقیقت حالا و در ابتدای قرن بیست و یکم، ما خوشبختانه با مادرانی روبرو هستیم که به صورت فعالانه در مسئولیت های خانواده و جامعه به صورت برابر حضور دارند و میخواهند بر اساس شایستگی هایشان، در تصمیم گیری های مهم دخیل باشند. و کیست که نداند تصمیم برای انتخاب کشوری که در آن قرار است زندگی کنیم، چقدر می‌تواند تاثیرگذار و آینده ساز باشد.

در ادامه این مقاله به هفت دلیلی که باعث می‌شود مادران زندگی در کانادا را انتخاب کنند، می‌پردازیم.

شاخص امنیت

برای ساختن یک خانواده خوشبخت، را می‌زند. کانادا همواره جزء ده کشور برتر امن برتر جهان بوده و در سالهای اخیر به صورت تصاعدی همواره در این لیست بالا و بالاتر رفته است. هم اکنون رتبه کانادا در امن ترین کشورها به جایگاه ششم رسیده و پیش بینی می‌شود تا سال 2030 به دومین کشور امن جهان تبدیل شود.

 

شاخص آموزش

برای یک مادر، تحصیلات و روند رشد فرزندش یک موضوع غیر قابل مذاکره است. کانادا بر اساس آمارهای بین المللی تحصیلکرده ترین ملت جهان است. سیستم آموزشی K12 از این کشور یک لیدر در موضوع تحصیلات ساخته است و هر ساله ده ها هزار دانشجوی بین المللی برای تحصیل به این کشور سفر می‌کنند. تحصیلات عمومی برای فرزندان رایگان است و عدالت آموزشی فراگیری دارد. به این معنا که تمامی فرزندان در هر جای کشور دسترسی یکسانی به فضا و تجهیزات آموزشی دارند.

 

نرخ بیکاری

یک خانواده آینده نگر می‌داند که داشتن شغل متناسب چه تاثیری در بهبود کیفیت زندگی دارد. کانادا اخیر سریعتر از هر کشور توسعه یافته دیگری از تاثیرات کرونا رها شد و با کاهش نرخ بیکاری به 5 درصد تبدیل به بزرگترین وارد کننده نیروی کار ماهر در جهان شد. صد البته به علت یکسان بودن فرهنگ کار کانادا در خصوص مردان و زنان، کانادا یک کشور عالی در زمینه حقوق کار زنان است. به طوری که 82 درصد زنان تحصیل کرده در کانادا تجربه کار حرفه ای دارند. برخی از بهترین شغل ها برای زنان در کانادا را می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

امنیت حرف اول!

 

حقوق زنان

وقتی جاستین ترودو در سال 2015 دولتش را تشکیل داد، 50٪ وزرای آن زنان بودند. او با این کار پیام واضحی را به سراسر دنیا ارسال کرد. حقوق پایه زنان همانند حق رای، حق حضانت کودک، حق طلاق، حق ارث، و حتی حق دسترسی به داروهای سقط جنین همگی در کانادا برای زنان به رسمیت شناخته شده است. لازم به ذکر است حق سقط جنین برای مثال در آمریکا برای زنان در دسترس نیست! از دیگر سو مرخصی زایمان همراه با حقوق تا 18 ماه در کانادا می‌تواند به طول بیانجامد! همچنین کانادا به عنوان کشوری با رویکرد چند فرهنگی دارای وزرا، مدیران ارشد و رهبران اجتماعی زیادی از میان زنان مهاجر به این کشور است. دو هفته مرخصی با حقوق در سال، بیمه کارمندی، سهام بازنشستگی، حقوق بازنشستگی و کمک هزینه کودک فدرال که به  14 دلار در روز نیز می‌تواند برسد از دیگر دلایلی هستند که می‌تواند کانادا را به بهشت مادران و زنان تبدیل کند.

 

شاخص اقتصاد

کانادا یکی از کشورهای گروه اقتصادی G20 و دهمین کشور ثروتمند با اقتصاد توسعه یافته در جهان است. درآمد سرانه مردم کانادا به نسبت جمعیت حتی از ایالات متحده آمریکا نیز بالاتر است. کانادا علیرغم ثروت ملی فراوان در بخش معادن و نفت، تا کنون دست به استخراج گسترده منابعش نزده است و آن را برای نسل های بعد به ارمغان گذاشته است. توسعه مداوم اقتصادی کانادا باعث شده است به صورت مکرر نیازمند واردات نیروی کار در تمامی بخش ها مخصوصا بخش خدمات باشد. 

 

 بیمه سلامت و خدمات پزشکی

کانادا همانند دیگر کشورهای توسعه یافته دارای سیستم بیمه جامع و کارآمدی است که باعث میشود کسی برای مراجعه به پزشک نیازمند پرداخت هزینه نباشد. دولت کانادا بر اساس آخرین آمار، سالیانه برای هر ساکن کانادا تا 7.094 دلار در سال هزینه مستقیم خدمات درمانی پرداخت میکند. نظام پزشکی کانادا بر اساس رتبه بندی های مختلف در سالهای اخیر همواره جزء 5 نظام پزشکی جهان بوده است. دستاورد این تلاش ها نرخ عمر میانگین 82 ساله کانادائی ها شده است.

 

 شاخص آب و هوا و طبیعت

درباره کانادا و آب و هوایش زیاد اغراق شده است. کشورهای بسیار سردتری همانند سوئد، نروژ و یا اسکاتلند نیز وجود دارند. اما نکته مهم است است که کانادا بسیار بزرگ است و طبیعتا بخش های زیادی از آن را به میتوان سردسیر قلمداد کرد. اما تعداد زیادی از شهرهای کانادائی هستند که میانگین دمای 15 درجه سانتیگراد دارند و تعداد روزهای برفی آن بسیار بسیار کم هستند. برای مثال تهران در سال میانگین 12 روز برفی دارد در حالی که شهر ویکتوریا 1روز، ونکوور 3 روز و ابوتسفورد 5 روز در سال برفی هستند! پس اگر به هوای معتدل مایل هستید می‌توانید استان بریتیش کلمبیا را انتخاب کنید که به صورت میانگین از استان اردبیل گرم تر است.

کانادا مملو از پارک های جنگلی طبیعی و خط ساحلی 200 هزار کیلومتری است. کانادا بیش از هر کشور دیگری ساحل دارد. چشمه های طبیعی و دریاچه های فصلی و دائم آن در جهان بی مانند هستند. حیات وحش دست نخورده آن بی مانند است. و طبیعتا آب و هوای به شدت تمیزی دارد.

موسسه کاریابی بین المللی راهکارهای مثبت نیکان شاید همان مشاوری باشد که باید پس از مطالعه این مقاله با او در تماس باشید تا به دیگر سئوالات شما در این خصوص پاسخگو باشد. هرچه باشد تصمیم به مهاجرت یکی از سخت ترین و حساس ترین انتخاب های هر انسانی خواهد بود. ما بر این گمانیم که حساسیت های این تصمیم برای یک مادر عمیق تر از هر موجود دیگری است و این مهم را پیش از این لمس کرده ایم. با جستجوی عبارت راهکارهای مثبت نیکان در وب، مسیر آشنائی و همراهی با ما را بیابید. مشتاق شنیدن صدا و دیدن شما هستیم.

 

 

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان