طالبان زمردهای پنجشیر را آب کرد

طالبان در اوایل ماه اسد سال جاری کار استخراج معدن زمرد را در ولسوالی حصه اول ولایت پنجشیر آغاز کرده است اعلام کردند که به ۲۰۰ معدن‌کار زمرد جواز میدهند؛ که بر اساس ارقام طالبان «۷۵۰ معدن زمرد در پنجشیر به ثپت رسیده و از این میان ۵۰۰ معدن فعال است.

آماج نیوز نوشت: وزارت معادن و پترولیم تحت مدیریت طالبان اعلام کرده که یک هزار و 24 قیراط زمرد استخراج‌ شده از ولایت پنجشیر را به ارزش 131 هزار و 400 دلار امریکایی فروخته‌ است.
 
این وزارت‌خانه طالبان امروز با نشر پیامی در شبکه «ایکس» اعلام کرده است که این مقدار زمرد از طریق «مزایده و با حضور» مقام‌های محلی این گروه در ولایت پنجشیر فروخته شده است.
 
در همین حال شاه‌ملنگ روح‌الله، معاون والی طالبان در این ولایت با اظهار این‌که استخراج زمرد پنجشیر «قانونی» است افزود: برای دومین بار زمرد پنجشیر در یک مزایده به فروش رسید که بیش از 1492 کریت زمرد بوده است.
 
گفتنی‌ است که طالبان در اوایل ماه اسد سال جاری کار استخراج معدن زمرد را در ولسوالی حصه اول ولایت پنجشیر آغاز کرده است اعلام کردند که به 200 معدن‌کار زمرد جواز میدهند؛ که بر اساس ارقام طالبان «750 معدن زمرد در پنجشیر به ثپت رسیده و از این میان 500 معدن فعال است.»
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان