افزایش تلفات انفجار قره‌باغ به بیش از ۱۰۰ تن

ایسنا نوشت: آمار کشته‌شدگان انفجار شب گذشته در یک پمپ‌بنزین در قره‌باغ از ۱۰۰ تن عبور کرد و صدها تن نیز مجروح شده‌اند.

افزایش تلفات انفجار قره‌باغ به بیش از 100 تن

شواهد حاکی از آن است که در انفجار یک تانکر سوخت در پمپ‌بنزینی در قره‌باغ کوهستانی، بیش از 100 تن کشته شدند و صدها تن نیز دچار سوختگی شده‌اند.

حال بسیاری از مجروحان بسیار وخیم است و آن‌ها به مراکز درمانی منتقل شده‌اند، از جمله برخی از صلح‌بانان روس که در قره‌باغ حضور داشتند.

شامگاه دوشنبه منابع خبری از وقوع انفجاری مهیب در یک مرکز سوخت‌رسانی در قره‌باغ خبر دادند. آرمن‌پرس گزارش داد که این انبار سوخت به خودروهایی که قصد تخلیه قره‌باغ با خودرو داشتند، سوخت‌رسانی می‌کرد. تا امروز (سه‌شنبه)، بیش از 13 هزار و 500 شهروند ارمنی‌تبار قره‌باغ وارد ارمنستان شده‌اند.

باکو روز سه‌شنبه از آغاز عملیات «ضدتروریسم» در قره‌باغ خبر داد و مدعی شد که ارمنستان در حال تقویت نظامی در این منطقه است و عملیات «خرابکارانه» علیه نیروهای جمهوری آذربایجان انجام داده است. ایروان این اتهامات را رد کرد و مدعی شد که باکو قصد پاک‌سازی ارامنه از قره‌باغ را داشته است.

در نهایت وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای گفت که با میانجی‌گری فرماندهی نیروهای حافظ صلح روسیه، توافقی میان طرف آذربایجانی و نمایندگان قره‌باغ مبنی بر توقف کامل درگیری‌ها حاصل شد. به گفته آنها، اجرای این توافق‌ها با هماهنگی فرماندهی نیروهای حافظ صلح روسیه انجام خواهد شد.

قره‌باغ منطقه‌ای است در خاک جمهوری آذربایجان که اکثر جمعیت آن ارمنی‌تبار هستند و این روزها درگیری میان ایروان و باکو بر سر آن دوباره بالا گرفته است.

311311

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان