رایزنی تلفنی پاشینیان و ماکرون درباره قره‌باغ

ایسنا نوشت: کابینه ارمنستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، نخست‌وزیر این کشور و رئیس‌جمهور فرانسه در تماسی تلفنی درباره وضعیت انسانی در قره‌باغ گفت‌وگو کردند.

رایزنی تلفنی پاشینیان و ماکرون درباره قره‌باغ

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این بیانیه آمده است: «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه درباره وضعیت کنونی در قره‌باغ و همچنین وضعیت ارمنی‌تبارهای ساکن قره‌باغ که بی‌خانمان شده‌اند، گفت‌وگو کردند. مسائل دوجانبه میان ارمنستان و فرانسه نیز مورد بررسی و بحث قرار گرفتند.

جمهوری آذربایجان در 19 سپتامبر، آغاز «فعالیت‌های ضد تروریستی در سطح محلی» در منطقه قره‌باغ را با هدف احیای نظم قانون اساسی اعلام کرد. ایروان این عملیات را تجاوز به مردم قره‌باغ توصیف کرده و بار دیگر تاکید داشت که هیچ‌گونه حضور نظامی در این منطقه مورد مناقشه ندارد. روز بعد، یعنی در 20 سپتامبر آذربایجان و نمایندگان ارمنی‌تبارهای قره‌باغ با میانجی‌گری نیروهای حافظ صلح روسیه بر سر توقف کامل درگیری‌ها توافق کردند.

سخنگوی نخست‌وزیری ارمنستان امروز (پنجشنبه) خبر داده 65 هزار و 36 نفر از ساکنان قره‌باغ تا صبح امروز این منطقه را ترک کرده و وارد قلمرو ارمنستان شده‌اند.

پیشتر گفته شده بود که حدود 120 هزار نفر از ارمنی‌تبارها در قره‌باغ زندگی می‌کنند.

310310

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان