آموزش کشیدن جدول در فتوشاپ

روش‌های مختلفی برای کشیدن جدول در فتوشاپ وجود دارد و شما می‌توانید با ابزارهای مختلفی از جمله Rectangle و Line جدول موردنظر خود را در فتوشاپ بکشید.

 

اگر شما هم تاکنون تجربه کار با فتوشاپ را داشته‌اید، احتمالا به سراغ کشیدن جدول در فتوشاپ رفته‌اید. آیا می‌دانید که چگونه می‌توانید در فتوشاپ یک جدول بکشید؟ اگر پاسخ شما به این سوال خیر است، اصلا نیازی به نگرانی در این باره وجود ندارد. ما در این مطلب قصد داریم به ارائه آموزش کشیدن جدول در فتوشاپ برای شما عزیزان بپردازیم. بهتر است بدانید که روش‌های مختلفی برای کشیدن جدول در برنامه فتوشاپ وجود دارد که ما در این مقاله به تمامی این راه‌ها می‌پردازیم. پس اگر می‌خواهید این کار را به راحتی و تنها با چند کار کوچک انجام دهید، تا پایان این مطلب با ما همراه شوید.

2 روش آموزش کشیدن جدول در فتوشاپ

روش‌های مختلفی برای کشیدن جدول در فتوشاپ وجود دارد و شما می‌توانید با ابزارهای مختلفی از جمله Rectangle و Line جدول موردنظر خود را در فتوشاپ بکشید. ما در این مقاله قصد داریم تا این دو روش را به طور کامل برای شما ارائه دهیم.

مراحل آموزش کشیدن جدول در فتوشاپ با ابزار Rectangle

کشیدن جدول با ابزار Rectangle را می‌توان ساده‌ترین و کوتاه‌ترین راه برای کشیدن جدول در فتوشاپ دانست. اولین کاری که در این روش باید انجام دهید، ایجاد یک سند جدید است. شما می‌توانید این کار را با رفتن به منوی File و انتخاب گزینه New انجام دهید. همچنین می‌توانید با فشردن کلیدهای میانبر Ctrl + N یک سند یا فایل جدید باز کنید.

پس از آن یک پنجره برای شما باز می‌شود تا ابعاد عکس موردنظر خود را انتخاب کنید. می‌توانید در این بخش از اندازه‌های پیشفرض فتوشاپ نیز استفاده کنید. همچنین با قرار دادن گزینه Orientation روی حالت Landscape می‌توانید سندتان را به صورت افقی تنظیم کنید. سپس روی گزینه Create کلیک کنید تا صفحه‌ سفید سند برای شما نمایش داده شود.

گرید یا خطوط راهنمای در فتوشاپ به خطوطی گفته می‌شود که صفحه سفید فتوشاپ را برای راحتی کار به صورت شطرنجی نمایش می‌دهد. برای فعال سازی خطوط راهنمای یا شطرنجی کافی است از منوی بالای صفحه به بخش View > Show > Grid بروید و این گزینه را فعال کنید. سپس باید به سراغ فعال سازی ویژگی Snapp بروید. اما Snapp چیست؟

ویژگی Snapp سبب می‌شود تا تمامی المان‌هایی که شما در محیط فتوشاپ رسم می‌کنید به خطوط راهنما یا Grid متصل شوند. برای این کار نیاز است تا از گزینه View در منو به بخش Snapp to رفته و تیک grid را بزنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به Performance، تنظیمات گرید را تغییر دهید.

در ادامه آموزش کشیدن جدول در فتوشاپ با ابزار Rectangle، حالا نوبت به رسم مستطیل‌های جدولمان می‌رسد. از نوار ابزار، Rectangle tool را انتخاب کنید و با استفاده از کلیک و کشیدن بر روی صفحه، مستطیلی در ابعاد موردنیاز خود بکشید. شما می‌توانید با استفاده از ابزار Move مستطیل رسم شده را روی صفحه جابه‌جا کنید و در محل موردنظرتان قرار دهید. همچنین امکان تغییر ابعاد مستطیل پس از رسم آن نیز وجود دارد و شما می‌توانید برای انجام این کار ابتدا مستطیل موردنظر را انتخاب کنید و سپس با فشردن کلیدهای میانبر Ctrl + T از ابزار ترنسفورم برای تغییر ابعاد مستطیل استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید برای تغییر رنگ، ضخامت خطوط و دیگر مشخصات جدول خود از نوار ابزار بالای صفحه استفاده کنید.

حالا نوبت به کپی کردن خانه‌های جدول می‌رسد. شما می‌توانید مستطیل ایجاد شده را به تعداد موردنیاز کپی کنید و در کنار یکدیگر بچینید. حالا جدول شما آماده است و شما می‌توانید با استفاده از Harizontal Type Tool متن موردنظر خود را در خانه‌های جدول بنویسید. اکنون کار تمام است و شما می‌توانید با خروجی گرفتن از فتوشاپ، جدول خود را در قالب یک عکس یا فایل psd دریافت کنید.

مراحل آموزش کشیدن جدول در فتوشاپ با ابزار Line

تا این بخش از مقاله با آموزش کشیدن جدول در فتوشاپ با ابزار Rectangle آشنا شدید؛ اما آیا روش دیگری نیز برای کشیدن جدول در فتوشاپ وجود دارد؟ بله، ابزار Line. کشیدن جدول در فتوشاپ با استفاده از ابزار line بسیار شبیه به آموزش قبلی است که توضیح داده شده. پس اگر هنوز بخش اول این مقاله را نخواندید، بهتر است به سراغ آن بروید.

برای رسم جدول با ابزار line کافی است که مانند آموزش گفته شده در ابتدا یک فایل جدید ایجاد کنید، سپس ویژگی‌های grid و Guides را فعال کنید تا خطوط شطرنجی به طور دقیق بر روی صفحه سفید نقش ببندند. شما می‌توانید تنظیمات این بخش را نیز مانند آموزش گفته شده مطابق با نیاز خود تغییر دهید.

حالا باید به سراغ ابزار Line بروید. با انتخاب این ابزار از نوار ابزار باید در نقطه شروع بر روی صفحه کلیک کنید و خط موردنظر را تا نقطه پایان بکشید. مانند آنچه که گفته شد، امکان تنظیم مشخصات خط از منوی بالای صفحه وجود دارد. حالا می‌توانید با کپی خط رسم شده و قراردادن آن در موقعیت‌های مختلف به صورت افقی و عمودی به یک جدول مرتبط و کامل دست پیدا کنید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید شما می‌توانید کشیدن جدول در فتوشاپ را به صورت ترکیبی با استفاده از ابزارهای Rectangle و Line انجام دهید. به طور مثال می‌توانید در مستطیل اصلی جدول را با استفاده از ابزار Recatngle رسم کنید و سپس خطوط داخلی آن را به وسیله ابزار Line بکشید.

آموزش فتوشاپ کامل و کاربردی با رضا یزدان

ما در این مطلب به ارائه آموزش کشیدن جدول در فتوشاپ با ابزارهای مختلف پرداختیم و شما را با دو روش مختلف برای رسم جدول در نرم‌افزار فتوشاپ آشنا کردیم. اگر شما هم با مطالعه این مقاله به کار با فتوشاپ علاقه‌مند شدید و دوست دارید تا بیش از این با فتوشاپ و ابزارهای مختلف آن آشنا شوید، تنها کافی است به سایت وبلاگ رضا یزدان مراجعه کنید و از آموزش‌های جامع، کامل و تخصصی در زمینه فتوشاپ بهره‌مند شوید و از این راه به کسب و کار بپردازید و به راحتی در منزل خود کسب درآمد کنید. همچنین می‌توانید از آموزش‌های رایگان موجود در این سایت بهره‌مند شده و یا در صورت نیاز به سفارش طراحی پوستر، بنر و ... با بالاترین کیفیت بپردازید.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر