ادعاهای فرماندهی مرکزی آمریکا علیه نیروی قدس

فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) گفت: تاسیساتی که هدف قرار گرفت شامل مرکز کنترل و فرماندهی عملیات، مراکز اطلاعاتی، انبارهای راکتی، موشکی و پهپادی، و تاسیسات زنجیره تامین مهمات شبه‌نظامیان و حامیان مالی آن در سپاه پاسداران که حملات علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف را تسهیل کردند، بود.

مایکل اریک کوریلا رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) مدعی شد: نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن تهدیدی مستقیم علیه منطقه و امنیت آمریکایی‌ها هستند.
 
به گزارش ایرنا، حساب کاربری سنتکام در ایکس به نقل از کوریلا نوشت: ما به اقدام و انجام هر کار لازم برای حفاظت از مردم‌مان و مسئول‌پذیر کردن کسانی که امنیت آنها را تهدید می‌کنند، ادامه می‌دهیم.
 
سنتکام بامداد شنبه در بیانیه‌ای گفت: فرماندهی مرکزی آمریکا حملاتی را علیه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و گروه‌ها شبه‌نظامی وابسته به آن انجام داد.
 
 این بیانیه افزود: نیروهای آمریکایی با چندین هواپیما از جمله بمب‌افکن‌های دورپرواز که از ایالت متحده به پرواز درآمده بودند، به بیش از 85 هدف حمله کردند. در این حملات بیش از 125 سلاح نقطه‌زن به کار گرفته شد.
 
سنتکام گفت: تاسیساتی که هدف قرار گرفت شامل مرکز کنترل و فرماندهی عملیات، مراکز اطلاعاتی، انبارهای راکتی، موشکی و پهپادی، و تاسیسات زنجیره تامین مهمات شبه‌نظامیان و حامیان مالی آن در سپاه پاسداران که حملات علیه نیروهای آمریکا و ائتلاف را تسهیل کردند، بود.
 
در جریان حمله آمریکا به منطقه القائم وعکاشات در غرب عراق سه تن کشته و 11 تن دیگر زخمی شدند.
 
همچنین حمله آمریکا به شرق سوریه و شهرهای المیادین و البوکمال نیز 10 کشته و 18 زخمی برجای گذاشت.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان