سی‌ان‌ان: پاسخ بایدن طبل توخالی بود

«اگرچه آمریکا کوشید تا این حملات را کوبنده و سخت نشان دهد، اما به‌رغم پرسروصدا بودن، یک طبل توخالی بود و احتمالاً چنین حملاتی تا مدت‌ها تکرار نخواهد شد.»

سی‌ان‌ان در مقاله‌ای حملات آمریکا به مواضع مختلف در عراق و سوریه را پاسخی محدود به بدترین تلفات نظامی آمریکا در منطقه در نزدیک به سه سال گذشته توصیف کرد و نوشت: اگرچه آمریکا کوشید تا این حملات را کوبنده و سخت نشان دهد، اما به‌رغم پرسروصدا بودن، یک طبل توخالی بود و احتمالاً چنین حملاتی تا مدت‌ها تکرار نخواهد شد.

به گزارش ایرنا، تارنمای این شبکه تلویزیونی آمریکایی با اشاره به اجبار جو بایدن، رییس‌جمهوری این کشور برای واکنش نشان دادن به کشته شدن نظامیان آمریکایی در خاورمیانه که هفته قبل در اردن اتفاق افتاده بود، نوشت: ایالات متحده احتمالاً برای کاهش خطر تقابل مجدد و یا دادن فرصت برای تغییر مکان و کاهش تلفات شبه‌نظامیان، اقدام نظامی تلافی‌جویانه خود را پس از پنج روز هشدار به مهاجمان، عملیاتی کرد.

سی ان ان افزود: ممکن است هدف از این وقفه در امان ماندن از خطری باشد که ممکن است با اشتباه گرفتن حملات ایالات متحده با حملات (رژیم) اسرائیل رخ دهد، چرا که در غیر این صورت جرقه انتقام‌جویی علیه اسرائیلی‌ها و تحریک چرخه‌ای دیگر از تشدید تنش‌ها در منطقه اجتناب‌ناپذیر خواهد بود و آمریکا در این شرایط مایل به پذیرفتن عواقب رویارویی با آن نیست.

این مقاله با اشاره به این‌که نه ایران و نه آمریکا خواهان جنگ نیستند افزود: دولت بایدن انتخاباتی در پیش دارد که به سبب آن نیازی به ماجراجویی پرهزینه خارجی دیگر، رویارویی با مشکلات بر سر سیاست‌های (رژیم) اسرائیل یا افزایش قیمت نفت نمی‌بیند.

نویسنده نوشت: منتقدان بایدن بهتر است به خاطر داشته باشند که ترور (شهید) سلیمانی توسط ترامپ مانع از رسیدن آمریکا به این نقطه بحرانی در خاورمیانه نشد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان