رکورد شکنی دبی در جذب گردشگر / بیشترین مسافران از کدام کشورها هستند؟

دبی یکی از بالاترین نرخ‌های جهانی اقامت در هتل معادل ۷۷.۴ درصد از ظرفیت  ۱۵۰ هزار اتاقی را دارد.

شهر دبی با جذب 17 میلیون گردشگر خارجی در سال گذشته، رکورد شکست.

به گزارش عصرایران،  مسافران از کشورهای هند، انگلیس، عربستان سعودی، روسیه و عمان به ترتیب بیشترین گردشگران دبی بوده اند.

به نوشته یورونیوز،‌ بر اساس گزارش اداره اقتصاد و گردشگری امارت دبی، این منطقه در سال 2023 میلادی 12 ماه استثنایی از نظر گردشگری را تجربه کرده و با جذب 17 میلیون گردشگر بین‌المللی رکورد تازه‌ای را به نام خود ثبت کرد.

بر اساس «گزارش عملکرد گردشگری» در دبی که با استناد به داده‌های اول ژانویه تا آخر دسامبر 2023 به دست آمده، دبی در این بازه زمانی پذیرای 17 میلیون و 150 هزار مسافر شبمانی بوده که نسبت به مدت مشابه سال 2022 افزایشی 19 درصدی را شاهد بوده است.

دبی

این در حالی است که کل توریست‌های خارجی در سال 2022 معادل 14.36 میلیون و در سال 2019 نیز 16.73 میلیون نفر بوده است.

شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل‌ مکتوم، ولیعهد امارت دبی روز چهارشنبه ضمن اشاره به این آمار در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «شهر دبی در سال 2023، از 17 میلیون بازدیدکننده بین‌المللی میزبانی کرد. این رشد قابل توجه 19.4 درصدی، دبی را با قاطعیت به عنوان یک مقصد پیشرو تثبیت کرد.»

او در ادامه توئیت خود نوشت: «این شهر در خط مقدم بخش گردشگری جهانی قرار دارد و یکی از بالاترین نرخ‌های جهانی اقامت در هتل معادل 77.4 درصد از ظرفیت  150 هزار اتاقی را دارد.»

وی افزود: «این دستاورد با اهداف تعریف شده در چشم‌انداز اقتصادی دبی 2033 (D33)، با هدف قرار گرفتن دبی به عنوان یکی از سه شهر برتر جهان برای تجارت و گردشگری، مطابقت دارد.»

او در دسامبر 2023 در نشست توجیهی «دپارتمان اقتصادی و سیاحتی دبی» گفته بود که حوزه گردشگری بخش کلیدی دستیابی به اهداف «دستور کار اقتصادی دبی، D33» است.

 

بیشترین مسافرها از کدام کشورها  می‌آیند؟

 

هندی‌ها با 1.9 میلیون نفر در رتبه اول بیشترین بازدیدکننده خارجی از دبی قرار گرفتند. علاوه بر این، هندی‌ها به برترین خریداران املاک دبی در سال 2023 تبدیل شدند.

پس از آن بریتانیا با 954 هزار نفر، عربستان سعودی با 930 هزار مسافر، روسیه با 917 هزار نفر و عمان با 860 هزار نفر، بیشترین میزان بازدیدکننده از دبی را به نام خود ثبت کردند.

بر اساس گزارشی که شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری Henley & Partners با همکاری شرکت New World Wealth منتشر کرده است، اخیراً دبی عنوان سومین شهر ثروتمند در بین همه شهرهای کشورهای عضو بلوک بریکس را به خود اختصاص داد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط خبرگزاری دولتی امارات (وام)، تولید ناخالص داخلی دبی بین ژانویه تا سپتامبر 2023، معادل 3.3 درصد رشد داشته است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان