وزیر خارجه: جمهوری اسلامی ایران جز خیر برای لبنان چیز دیگری نمی‌خواهد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: معتقدیم مقاومت فلسطین و حماس هم در مسیر ایستادگی در مقابل جنایات و نسل کشی رژیم صهیونیستی و هم در مسیر سیاسی خردمندانه و دقیق عمل کرده است.

وزیر خارجه: جمهوری اسلامی ایران جز خیر برای لبنان چیز دیگری نمی‌خواهد

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیرعبداللهیان در دومین روز سفر خود به بیروت در نشست مطبوعاتی مشترک با «عبدالله بوحبیب» وزیر خارجه لبنان ضمن ابراز خرسندی از حضور در لبنان و با بیان اینکه با همتای لبنانی خود درخصوص مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی به گفت‌وگو پرداخته است، گفت: ایران و لبنان تأکید دارند جنگ راه‌حل نیست و هیچگاه از گسترش جنگ در منطقه استقبال نکرده‌ایم.

این دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران گفت: معتقدیم مقاومت فلسطین و حماس هم در مسیر ایستادگی در مقابل جنایات و نسل کشی رژیم صهیونیستی و هم در مسیر سیاسی خردمندانه و دقیق عمل کرده است.

وی ادامه داد: البته بر جهانیان آشکار و واضح است که بیش از چهار ماه جنگ و نسل کشی در غزه و کرانه باختری هیچ دستاورد ملموسی برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن نداشته است.

امیرعبداللهیان با بیان این که آمریکا همزمان در دو مسیر حرکت می‌کند، افزود: مسیر اول تداوم ارسال مستمر سلاح و مشارکت در نسل کشی در غزه است و مسیر دوم سخن گفتن از راه‌حل سیاسی است.

امیرعبداللهیان گفت: به صراحت می‌گوییم اگر آمریکا به دنبال آرامش در منطقه است، راهکار آن توقف جنایات و نسل کشی در غزه و کرانه باختری است.

وی همچنین افزود: از مقامات عالی لبنان و وزیر خارجه لبنان درخصوص تحولات داخلی لبنان گزارشات امیدبخشی را دریافت کردیم.

امیرعبداللهیان در پایان نشست مطبوعاتی با همتای لبنانی خود تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران جز خیر برای لبنان چیز دیگری نمی‌خواهد.

310310

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان