استفاده از صدای شبیه‌سازی شده توسط هوش‌مصنوعی ممنوع شد

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC)، پخش صدای شبیه‌سازی شده توسط هوش‌مصنوعی را غیرقانونی اعلام کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال پس از آنکه یک روبوکل جعلی با تقلید از رئیس جمهور جو بایدن به دنبال منصرف کردن مردم از رای دادن به او در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات نیوهمپشایر بود، اعلام کرد که تماس‌های برقرار شده با صداهای تولید شده توسط هوش‌مصنوعی غیرقانونی هستند.

به گزارش برنا، به گفته جسیکا روزن ورسل مدیر FCC وضع چنین قانونی ابزارهای جدیدی در اختیار دادستان‌های ایالت‌های مختلف قرار می‌دهد تا موسسات و ماهیت‌هایی که این تماس را انجام می‌دهند، تحت پیگیری قرار دهند.

وی در این باره گفت: مجرمان از صداهای تولید شده با هوش‌مصنوعی در تماس‌های رباتیک استفاده می‌‎کنند تا از اعضای آسیب‌پذیر خانواده‌ها اخاذی و سلبریتی را تقلید کنند یا اخبار جعلی به رای‌دهندگان بدهند؛ ما به کلاهبردارانی که چنین تماس‌های رباتیکی انجام می‌دهند، هشدار می‌دهیم.

هفته گذشته 2 شرکت در تگزاس به انبوهی از تماس‌های رباتیک مرتبط شده‌اند که از هوش‌مصنوعی برای تقلید صدای جوبایدن رییس جمهور آمریکا استفاده کرده بودند؛ این صوت دیپ فیک از رای د‌ندگان نیوهمپشایر می‌خواست در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری این ایالت شرکت نکنند، به گفته جان فورملا دادستان کل ایالت نیوهمپشایر در ژانویه 2024 میلادی حدود 25 هزار تماس رباتیک با ساکنان این ایالت گرفته شده است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان