تبلیغات خارج از موعد در صدر تخلفات انتخاباتی استان بوشهر

رئیس پلیس فتای استان بوشهر: متأسفانه بیشترین تخلف و جرم انتخاباتی مشاهده شده در فضای مجازی مربوط به تبلیغات خارج از موعد قانونی است که با اطلاع یا بدون اطلاع نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در قالب هواداری یا پویش‌های خاص اتفاق افتاده است.

رییس پلیس فتای استان بوشهر از درج و بازنشر محتوای تبلبغاتی خارج از مدت مقرر شده، به عنوان بیشترین مصداق ارتکاب تخلفات و جرایم انتخاباتی فضای مجازی در این ایام، خبر داد.

به گزارش مهر، سرهنگ مهدی قاسمی ظهر دوشنبه در جمعه خبرنگاران گفت: کارشناسان پلیس فتا بر حسب تکالیف قانونی خود به عنوان ضابطان قضائی به پایش فضای مجازی به صورت شبانه روزی با محوریت موضوعات انتخاباتی می‌پردازند.

وی اضافه کرد: در صورت رصد هرگونه مصادیق تخلف و جرم، با توجه به وضعیت موارد ارتکابی، اقدام متناسب تکمیلی اعم از معرفی به دستگاه قضا و سایر مراجع ذی صلاح را در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرایی می‌کنند.

رئیس پلیس فتای استان بوشهر اضافه کرد: در قانون به صراحت زمان و مهلت قانونی انجام فعالیت‌های تبلیغاتی و تعداد ستاد انتخاباتی مجاز در فضای میدانی و فضای مجازی مشخص شده است.

وی بیان داشت: متأسفانه بیشترین تخلف و جرم انتخاباتی مشاهده شده در فضای مجازی مربوط به تبلیغات خارج از موعد قانونی است که با اطلاع یا بدون اطلاع نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در قالب هواداری یا پویش‌های خاص اتفاق افتاده است.

سرهنگ قاسمی ادامه داد: با توجه به اینکه اولویت پلیس فتا و ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخاباتی دادگستری استان، اقدامات پیشگیرانه و ارشادی بوده است، تلاش شده با تذکر و توصیه از استمرار اینگونه تخلفات و جرایم جلوگیری شود ولی در مواردی نیز با توجه به تکرار موارد توسط مرتکبین، پرونده‌هایی توسط پلیس فتا تشکیل و به مرجع قضائی و سایر مراجع ذی صلاح گزارش و در حال رسیدگی است.

وی با اشاره به اینکه پایش فضای مجازی تا بعد از برگزاری انتخابات و اعلام نتایج آرا نیز ادامه خواهد داشت به نامزدهای انتخاباتی استان توصیه کرد تا در انجام فعالیت‌های انتخاباتی خود به قانونمداری مکلف بوده و به هواداران و اطرافیان خود و در ادامه به رؤسای ستادهای انتخاباتی نیز الزام به قانون و احترام به حقوق سایر نامزدها و شهروندان را تاکید کنند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان