دریای خزر امروز و فردا مواج و متلاطم است

سازمان هواشناسی کشور نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر از امروز (شنبه) تا فردا و مواج شدن خلیج فارس و تنگه هرمز در روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه هشدار داد.

بر اساس هشدار دریایی سطح زرد سازمان هواشناسی برای 2 سامانه، از اواخر وقت امروز شنبه تا عصر یکشنبه، شاهد افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه‌ای بیش از 26 نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بین یک تا 1.5 متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های مازندران و گلستان، در دریای خزر خواهیم بود که خطر غرق شدن شناگرها، آسیب به تورهای صیادی، آسیب به شناورهای سبک و اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل را به دنبال دارد.

به گزارش مهر، منع فعالیت‌های شیلاتی و تفریحی، منع تردد شناورهای سبک، منع ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل توصیه شده است.

همچنین به دنبال فعالیت سامانه دوم از بعدازظهر دوشنبه تا بعدازظهر سه‌شنبه، افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا 26 نات (باد جنوب‌غربی) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بین 1.5 تا 2 متر با تاکید بر مناطق ساحلی و جزایر، مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در نواحی شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز را در بر می‌گیرد.

اختلال در ترددهای دریایی، خطر غرق شدن شناگرها و پاره شدن تورهای صیادی و احتمال اختلال در فعالیت‌های شیلاتی و فعالیت‌های سکوهای نفتی از جمله مخاطرات این شرایط جوی است.

منع فعالیت‌های تفریحی و شیلاتی، منع ترددهای شناورهای سبک، اتخاذ تمهیدات لازم برای فعالیت‌های ساحلی و فراساحل همچنین سکوهای نفتی نیز در این مناطق ضروری است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان