۶۲ درصد تصادف‌های فوتیِ نوروز مربوط به این دو خودور بوده است

رییس پلیس راه اعلام کرد: ۶۲ درصد تصادف‌های فوتی نوروز مربوط به پژو و پراید بوده است.

62 درصد تصادف‌های فوتیِ نوروز مربوط به این دو خودور بوده است

به گزارش خبرآنلاین ،سردار حسن مؤمنی رئیس پلیس راه درباره تصادفات نوروز اعلام کرد: 62 درصد تصادف‌های فوتی نوروز مربوط به پژو و پراید بوده است.

مهر در خبری نوشت:رئیس پلیس راه کشور درباره تصادفات افزود: تصادف جمعی اتوبوس یک درصد، تصادف خودروهای سنگین 17 درصد و موتورسیکلت 16 درصد تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند.

مؤمنی ادامه داد: در طرح نوروز امسال 19 درصد جانباختگان سن زیر 18 سال بوده‌اند که این آمار در طول سال 18 درصد بود، سن بین 18 تا 30 سال (سن جوانی) حدود 32 درصد مجموع جانباختگان و 18 تا 60 سال (سن کار) 66 درصد جانباختگان را به خود اختصاص داده اند که آمار نگران کننده‌ای است.

وی به 574 فقره تصادف فوتی اشاره کرد و گفت: در 15 فقره بالای سه نفر فوت کرده‌اند که مجموعاً در این 15 فقره 63 نفر فوت و 33 نفر مجروح شدند و دلیل اصلی آن خستگی، خواب آلودگی و سبقت غیرمجاز بوده است.

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه سال گذشته حدوداً 40 درصد تصادفات به دلیل عدم توجه به جلو بوده است، افزود: امسال این آمار به 44 درصد رسیده که علت اصلی آن استفاده از تلفن همراه و خستگی و خواب آلودگی بوده است.

مؤمنی با اشاره به اینکه 30 درصد نوع تصادفات از نوع واژگونی بوده، عمده دلیل آن را خستگی، خواب آلودگی یا سرعت غیرمجاز عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر محور مسدود نداریم، ادامه داد: با توجه به حجم تردد در محور آزادراه تهران شمال یا محور چالوس از امروز ساعت 8:30 محور از مرزن آباد به سمت تهران یک طرفه شده که محدودیت از تهران اعمال شده است.

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه در مجموع امسال حدود 2 درصد کاهش تردد در جاده‌های کشور داشته‌ایم، گفت: در محور چالوس 26 درصد افزایش تردد را داشته‌ایم.

مؤمنی افزود: آمار تصادفات نشان داد که سال گذشته بیشترین آمار مربوط به 13 فروردین بوده، با توجه به اینکه امشب شب قدر است تقاضا داریم هموطنان بعد از انجام اعمال شب قدر استراحت کنند بعد به رانندگی ادامه دهند.

47217

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان