پهپاد مافوق صوت آمریکا چین را به چالش می کشد!

شرکت هوا و فضای آمریکایی ونوس، اخیرا خبر از آزمایش موفقیت آمیز پهپاد مجهز به موتور انفجار دوار خود داد که می‌تواند با نمونه‌های چینی رقابت تنگاتنگی داشته باشد.

پهپاد مافوق صوت آمریکا چین را به چالش می کشد!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و بر اساس گزارش کاماپرس، به نقل از اینترستینگ انجنیرینگ، این پهپاد بیش از 16 کیلومتر با سرعت زیر صوت پرواز آزمایشی انجام داد اما در صورت دریافت مجوز می‌تواند به سرعت بیشتر از 2 ماخ نیز دست پیدا کند.

موتور انفجار دوار یا RDE به لطف راندمان ترمودینامیکی بالا طرفداران زیادی دارد و بسیاری از کشورهای دنیا برای توسعه آن‌ها تلاش می‌کنند.

پهپاد مافوق صوت آمریکا چین را به چالش می کشد!

این موتورها برخلاف موتورهای معمولی، با تزریق سوخت و اکسید کننده یک موج انفجار قوی تولید می‌کنند که با سرعت مافوق صوت از کانال دایره‌ای خارج می‌شود.

چندی پیش چینی‌ها نیز از موتور مافوق صوت مشابه خود رونمایی کردند که می‌تواند به سرعت باورنکردنی 16 ماخ دست پیدا کند، به علاوه ژاپن نیز پیشرفت خوبی در توسعه موتورهای RDE داشته و با ارتش ایالات متحده در این زمینه همکاری می‌کند.

این پهپاد 2 و نیم متری با وزن 136 کیلوگرم در ارتفاع 3 هزار و 600 متری با سرعت 0.9 ماخ پرواز کرد و موفقیت آن نوید آینده‌ای روشن برای نیروی هوایی ایالات متحده را دارد.

227227

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان