بی نتیجه ماندن مذاکرات قاهره درباره غزه/ حماس: نتانیاهو مانع توافق است

هیئت اسرائیلی در مذاکرات قاهره مجددا پیشنهاد بازگشت تدریجی تعداد مشخصی از آوارگان از جنوب غزه به شمال آن را داد. این پیشنهاد شامل بازگشت حدود ۶۰ هزار آواره بعد از حدود ۲ هفته از آغاز توافق است.

درحالی که منابع از بی نتیجه ماندن مذاکرات قاهره درباره غزه خبر می‌دهند، یکی از رهبران جنبش حماس تأکید کرد نخست وزیر اسرائیل مانع توافق می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، یکی از رهبران جنبش حماس در مصاحبه با الجزیره گفت: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به دنبال این است که زمان به دست بیاورد و به خشم خانواده‌های اسرای اسرائیلی دامن بزند. وی مانع رسیدن به هرگونه توافقی می‌شود. هیئت اسرائیلی در مذاکرات اختیار رسیدن به توافق را ندارد.
 
وی گفت: ما بر موضع ثابت خود درباره توقف جنگ، عقب نشینی نیروهای اشغالگر، بازگشت آوارگان و افزایش امدادرسانی و بازسازی تأکید می‌کنیم.
 
در این راستا منابع آگاه اعلام کردند نشست قاهره میان میانجی‌ها و هیئت اسرائیل هیچ نتیجه‌ای درباره آتش‌بس نداشت.
 
هیئت اسرائیلی مجددا پیشنهاد بازگشت تدریجی تعداد مشخصی از آوارگان از جنوب غزه به شمال آن را داد. این پیشنهاد شامل بازگشت حدود 60 هزار آواره بعد از حدود 2 هفته از آغاز توافق است.
 
این منابع تأکید کردند اسرائیل نمی‌خواهد آوارگان به منازلشان بازگردند بلکه می‌خواهد به چادرهایی که نصب شده، بروند.
 
در این راستا کانال 12 تلویزیون اسرائیل به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد نتانیاهو کمی اختیارات هیئت مذاکره کننده این رژیم را افزایش داده است.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان