پوتین ۱۵۰ هزار نفر دیگر را به خدمت سربازی فراخواند

ولادیمیر پوتین سپتامبر پارسال نیز دستور فراخوان پاییزی ۱۳۰ هزار نفر به خدمت سربازی را صادر کرده بود. بهار پارسال دستور فراخوان سربازی شامل ۱۴۷ هزار شهروند این کشور می‌شد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، دستور فراخوان بهاری 150 هزار شهروند کشور به خدمت سربازی را صادر کرد. این فراخوان روز یکشنبه 12 فروردین در وب‌سایت کرملین منتشر شد.
 
بر اساس قانون جدیدی که ژوئیه پارسال به تصویب پارلمان روسیه رسید، حداکثر سن سربازی از 27 سال به 30 سال افزایش یافته است.
 
این قانون از اول ژانویه 2024 اجرایی می‌شود. همه مردان بالای 18 سال نیز موظف به سپری کردن یک سال خدمت سربازی هستند.
 
ولادیمیر پوتین سپتامبر پارسال نیز دستور فراخوان پاییزی 130 هزار نفر به خدمت سربازی را صادر کرده بود. بهار پارسال دستور فراخوان سربازی شامل 147 هزار شهروند این کشور می‌شد.
 
پوتین همچنین در سال 2022 و چند ماهی بعد از آغاز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین دستور بسیج 300 هزار نیرو برای گسیل به مناطق جنگی را صادر کرده بود.
 
بر اساس آمارهای رسمی، این کشور هم‌اکنون یک میلیون و 320 هزار نیروی نظامی فعال و حدود دو میلیون نفر نیروی نظامی ذخیره دارد.
 
در پی تلفات سنگین انسانی ارتش روسیه در مناطق اشغالی اوکراین، وزارت دفاع روسیه قول داده است که سربازان وظیفه را به جنگ اعزام نکند، اما گزارش‌ها حاکی از ادامه فرار گسترده جوانان روسیه از خدمت سربازی است.
 
در همین زمینه وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه سندی منتشر کرد که نشان می‌دهد سربازان وظیفه که دوران یک سال خدمت خود را طی کرده‌اند، ترخیص شده‌اند. این افراد داوطلبانه می‌توانند درخواست اعزام به جبهه جنگ را داشته باشند.
 
روسیه شمار تلفات ارتش خود را تاکنون اعلام نکرده، اما ناتو و کشورهای غربی شمار کشته‌ها و مجروحان جنگی ارتش روسیه را حدود نیم میلیون نفر تخمین می‌زنند.
 
شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز گزارش داده است که روسیه از شهروندان دیگر کشورها به عنوان نیروی مزدور در جنگ به اوکراین استفاده می‌کند.
 
برای نمونه منابع متعددی به این رسانه گفته‌اند که حدود 15 هزار شهروند فقیر نپال با دستمزد ماهی دو هزار دلار و دریافت شهروندی روسیه، عازم جبهه نبرد با اوکراین شده‌اند.
 
روسیه از 24 فوریه 2022 تهاجم گسترده به خاک اوکراین را آغاز کرد و برای سال جاری میلادی، کرملین بودجه نظامی خود را 68 درصد افزایش داد و به رقم بی‌سابقه 115 میلیارد دلار رساند.
 
این رقم معادل یک سوم کل بودجه دولت روسیه و شش درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان