پیش‌ بینی قیمت دلار ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ / سیاست‌ سرکوب برای مهار دلار ادامه دارد؟

​قیمت دلار با شروع سال ۱۴۰۳ در پله اول کریدور ششم تثبیت شد. با وجود اینکه فشار تقاضا وجود نداشت و معاملات غیرنقدی جای خود را به مبادلات نقدی در بازار آزاد داده بود، اما مساله حمله تروریستی روسیه و تنش میان این کشور و اوکراین دلار را در مسیر صعودی قرار داد.

پیش‌ بینی قیمت دلار 14 فروردین 1403 / سیاست‌ سرکوب برای مهار دلار ادامه دارد؟

به گزارش خبرآنلاین ،قیمت دلار در معاملات غیرنقدی با شروع سال 1403 متاثر از حادثه تروریستی روسیه در روند افزایشی بازگشایی شد. هر چند این روند صعودی در معاملات پشت خطی بروز کرد و در روزهای بعد از آن اندکی تعدیل شد؛ اما در نهایت قیمت دلار نسبت به آخرین روزهای معاملاتی سال گذشته یک پله بالاتر نشست.

تجارت نیوز در خبری نوشت:باید در نظر داشت در معاملات پشت‌خطی سال 1403 بازارها در تعطیلات نوروزی قرار داشتند و نوسان قیمت‌ها محدود و متاثر از اخبار و رویدادهای سیاسی بود.

با توجه به پایان تعطیلات نوروز و روزهای نیمه‌ تعطیل باقیمانده از هفته اخیر، معامله‌گران انتظار تحرکات قیمتی محسوسی در خصوص اسکناس دلار ندارند. آنها روزهای پایانی هفته دوم سال را آرام و معاملات نقدی بازار را کم رمق و در محدوده‌های قیمتی فعلی پیش‌بینی می‌کنند.

روند دلار در سال 1403 چگونه است؟

کارشناسان اقتصادی معتقدند فیمت دلار در سال 1403 قطعا افزایشی است. آنها به تورم بالای 40 درصدی اشاره می‌کنند و می‌گویند تورم در کشورهای حوزه دلار زیر چهار درصد است و این اختلاف 36 درصدی جایی خود را نشان می‌دهد. به این معنی که دلار روزانه به طور منظم باید هزار تومان گران شود.

به اعتقاد کارشناسان بازار ارز سیاست ارزپاشی نهاد تصمیم‌گیر شاید برای کوتاه‌مدت قیمت دلار را مهار کند، اما در درازمدت شدنی نیست و به ضرر اقتصاد کشور تمام می‌شود.

رکود تقاضا، یورو مرکز مبادله را ارزان کرد

گفتنی است قیمت یورو در بازار آزاد در روز یکشنبه به رقم 66 هزار و 650 تومان رسید. قیمت اسکناس یورو و حواله یورو در مرکز مبادله اما کاهشی بود و به ترتیب ارقام 46 هزار و 910 تومان و 43 هزار و 759 تومان را ثبت کرد.

قیمت درهم در دومین روز معاملاتی هفته با رقم 16 هزار و 740 تومان در معاملات پشت خطی کلید خورد. تتر روی رقم 62 هزار و 150 تومانی ایستاد. همچنین قیمت پوند انگلیس روی رقم 77 هزار و 900 تومانی ایستاد.

217

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان