موضع‌گیری ونزوئلا نسبت به حمله اسرائیل علیه کنسولگری ایران

وزیر امور خارجه ونزوئلا با ابراز همبستگی با ملت و دولت ایران به دلیل حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، تاکید کرد که رژیم صهیونیستی به بزرگ‌ترین منبع بی‌ثباتی در منطقه تبدیل شده است.

موضع‌گیری ونزوئلا نسبت به حمله اسرائیل علیه کنسولگری ایران

به گزارش خبرآنلاین ایوان گیل، وزیر امورخارجه ونزوئلا طی پیامی حمله رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در پایتخت سوریه را به شدت محکوم کرد.

در این پیام آمده است: ونزوئلا حمله موشکی اسرائیل به مقر دیپلماتیک و کنسولی جمهوری اسلامی ایران واقع در المزه در دمشق، پایتخت جمهوری عربی سوریه را که نمونه دیگری از غیرمنطقی بودن رژیم صهیونیستی است، به شدت محکوم می‌کند. این رژیم به بزرگ‌ترین منبع بی‌ثباتی در منطقه تبدیل شده است.

بنابر گزارش رادیو هاوانا، وزیر امور خارجه ونزوئلا ضمن ابراز همبستگی با ملت‌ها و دولت‌های جمهوری اسلامی ایران و سوریه افزود: ما با خانواده‌ها و نزدیکان قربانیان این حمله تسلیت می‌گوییم و آرزومند بهبودی هرچه سریع‌تر مجروحان هستیم.

به گزارش ایسنا رژیم صهیونیستی روز دوشنبه ساختمان کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در جنوب غربی دمشق را مورد حمله هوایی قرار دا. که در نتیجه آن، بخشی از ساختمان کنسولی سفارت و اقامتگاه سفیر هدف قرار گرفت.

در جریان این حمله هوایی هفت نفر از جمله سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی و سردار سرتیپ پاسدار محمدهادی حاجی رحیمی به شهادت رسیدند.

سران و مقامات کشورهای متعددی، ازجمله سوریه، کوبا، چین، روسیه، پاکستان، عمان، کویت، اردن، مصر و شماری دیگر حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق را محکوم کردند.

در پی این حمله، یک رسانه آمریکایی در گزارشی ادعا کرد یک مقام شورای امنیت ملی آمریکا به تهران گفته است که کاخ سفید در حمله روز دوشنبه رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری سفارت ایران نقش نداشته و رژیم صهیونیستی تنها در دقایق آغازین این عملیات متجاوزانه و بدون ارائه جزئیات به آن‌ها اطلاع داده است.

پایگاه خبری-تحلیلی آکسیوس با اعلام این خبر افزود: این پیام نادر نشان می‌دهد که دولت بایدن، عمیقا نگران است که این حمله اسراییل به گسترش درگیری در سطح منطقه و ازسرگیری گروه‌های مقاومت تحت حمایت ایران به نیروهای آمریکایی شود.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران پس از این حمله در گفت‌وگوی تلفنی با همتای سوری خود ضمن تشکر از حضور وزیر امورخارجه سوریه در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق، گفت: نتانیاهو به‌دلیل شکست‌های پی‌درپی رژیم اسرائیل در غزه و دست نیافتن به اهداف جاه‌طلبانه صهیونیست‌ها، تعادل روانی خود را کاملا از دست داده است.

وزیر امورخارجه ایران حمله به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را عبور از همه تعهدات و کنوانسیون‌های بین‌المللی دانست و مسئولیت عواقب این اقدام را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و بر ضرورت واکنش جدی جامعه جهانی نسبت به این گونه اقدامات جنایتکارانه تاکید کرد.

311311

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان