استرالیا سفیر اسرائیل را احضار کرد

نخست‌وزیر استرالیا آنتونی آلبانیز امروز سه‌شنبه در اظهاراتی در واکنش به حمله ارتش اسرائیل به خودروی حامل کارکنان سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» (یک سازمان غیردولتی برای توزیع غذا) در نوار غزه که به کشته شدن هفت تن از کارکنان غیرفلسطینی این سازمان از جمله یک استرالیایی منجر شد، از احضار سفیر این رژیم خبر داد.

در پی حمله اسرائیل به کارکنان یک سازمان بین‌المللی توزیع غذا در غزه و کشته شدن یک امدادگر استرالیایی، این کشور سفیر تل‌آویو را احضار کرد.
 
به گزارش فارس، نخست‌وزیر استرالیا آنتونی آلبانیز امروز سه‌شنبه در اظهاراتی در واکنش به حمله ارتش اسرائیل به خودروی حامل کارکنان سازمان «آشپزخانه مرکزی جهانی» (یک سازمان غیردولتی برای توزیع غذا) در نوار غزه که به کشته شدن هفت تن از کارکنان غیرفلسطینی این سازمان از جمله یک استرالیایی منجر شد، از احضار سفیر این رژیم خبر داد.
 
زومی فرانکوم، شهروند استرالیایی یکی از افرادی بود که در نتیجه حمله هوایی اسرائیل جان باخت.
 
این سازمان در بیانیه خود اشاره کرده که حمله مذکور علی‌رغم آنکه پیش‌تر با ارتش اسرائیل هماهنگی‌های لازم شده بود، انجام شد.
 
آلبانیز ضمن کاملاً غیرقابل قبول خواندن مرگ این امدادگر استرالیایی گفت ««حقیقت این است که این فراتر از هر شرایط معقولی است که کسی که مشغول ارائه کمک‌های بشردوستانه است، جان خود را از دست بدهد».
 
وی با بیان این که وزارت خارجه استرالیا سفیر اسرائیل را در این خصوص احضار کرده، گفت کشورش به دنبال پاسخگویی کامل درباره مرگ این شهروند است.
 
نخست‌وزیر استرالیا در پایان گفت «استرالیایی‌ها می‌خواهند شاهد پایان این درگیری (جنگ غزه) باشند».
 
پیش‌تر دفتر اطلاع‌رسانی دولت غزه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ارتش اسرائیل تنها طی یک هفته بیش از 100 نفر از افرادی که در غزه به دنبال غذا بوده و همچنین کسانی که کمک‌های بشردوستانه در میان مردم توزیع می‌کردند را به شهادت رسانده است.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان