واکنش ها به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران /صبر استراتژیک⁩ جمهوری اسلامی دائمی نیست /آمریکا و رژیم صهیونیستی منتظر پاسخ باشند، ما هم منتظریم

انبارلویی گفت: اسرائیل دنبال راه فراری از مشکلات خود است و به همین دلیل دست به ارتکاب جنایت حمله به کنسولگری ایران در دمشق زد البته ایران هم حق دارد به شیوه‌ای که می‌داند، اسرائیل را مجازات کند.

واکنش ها به حمله اسرائیل به کنسولگری ایران /صبر استراتژیک⁩ جمهوری اسلامی دائمی نیست /آمریکا و رژیم صهیونیستی منتظر پاسخ باشند، ما هم منتظریم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدکاظم انبارلویی فعال سیاسی، درباره جنایت رژیم صهونیستی در حمله به کنسولگری ایران در دمشق، اظهار کرد: این رژیم زیر ضربات حماس و جهاد اسلامی در داخل سرزمنی های اشغالی، غزه و کرانه باختری دست و پا می‌زند. در شمال با حزب الله و در جنوب با یمن درگیر است. در داخل هم با اعتراضات مواجه است. ماشین جنگی اسرائیل در غزه به گِل نشسته و افکار عمومی جهان جنایات آنها را محکوم کرده و شورای امنیت سازمان ملل هم بدون وتوی آمریکا خواهان آتش‌بس شده است.

وی در گفتگو با ایسنا، افزود: در این شرایط اسرائیل دنبال راه فراری از مشکلات خود است و به همین دلیل دست به ارتکاب جنایت حمله به کنسولگری ایران در دمشق زد البته ایران هم حق دارد به شیوه‌ای که می‌داند، اسرائیل را مجازات کند. این رژیم باید منتظر پاسخ دندان شکن تهران باشد و من مطمئن هستم مسئولان کشور پاسخ اسرائیل را خواهند داد، زیرا سفارت و کنسولگری یک کشور همچون خاک آن کشور محسوب می‌شود.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به محکومیت جنایت اسرائیل از سوی کشورهای جهان و سازمان‌های بین‌المللی، گفت: این محکومیت‌ها به مشروعیتی پاسخ ایران به اسرائیل کمک می‌کند.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن راهپیمایی روز قدس، تاکید کرد: راهپیمایی امسال با سال‌های گذشته تفاوت دارد؛ چرا که شش ماه جنایت جنگی، نسل‌کشی و کشتار مردم غیرنظامی در مقابل چشمان مردم جهان وجود دارد و جهانیان نسبت به این جنایات بی تفاوت نخواهند بود. امسال این راهپیمایی در ایران هم پرشورتر از گذشته برگزار خواهد شد و این رژیم زیر فشار افکار عمومی دنیا به زانو در خواهد آمد. البته در این شش ماه گذشته آمریکا و ناتو هم پشتیبان اسرائیل برای نسل‌کشی در غزه بودند و مردم جهان همان نفرتی که از اسرائیل دارند از آمریکا هم خواهند داشت.

آمریکا و اسرائیل منتظر پاسخ باشد، ماهم منتظریم

از سوی دیگر، تعدادی از نمایندگان مجلس نیز در صفحات شخصی خود در ایکس با انتشار مطالبی این جنایت را محکوم کردند که در زیر می خوانید:

مجتبی یوسفی عضو هیات رئیسه مجلس

«رژیم سفاک صهیونیستی، تنها رژیم جعلی و تروریستی جهان است که تمام معیارهای انسانی و قوانین بین المللی را نابود کرده تا مشروعیت خود را اثبات کند، بی آنکه بداند، مُهر دیگری بر تأیید حرامزادگی خود زده است.»

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

«جمهوری اسلامی در میدان نبرد با دشمن ‏براساس احکام دین و قرآن و حکمت‌های ولایت تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند تاکنون چنین بوده و بعد از این هم اینگونه خواهد شد. رژیم صهیونیستی و آمریکا منتظر پاسخ جنایات خود در دمشق بمانند؛ ما هم منتظریم.»

علیرضا عباسی نماینده کرج

«حمله منفعلانه به کنسولگری نشان از ضعف و درماندگی رژیم غاصب صهیونیستی از پاسخ به طوفان الاقصی است. ضمن محکوم کردن اقدامات وحشیانه چندماهه و اخیر این رژیم و تسلیت به امت بزرگ ⁧ایران مقتدر⁩، به درماندگان باتلاق غزه می‌گوییم سریعتر از آنچه فکر می‌کنید پایان دوران نامشروع خود را خواهید دید.»

مالک شریعتی نماینده تهران

«چه شب قدری داشتید شب 21رمضان شهدای عزیز!

‏محمدهادی حاجی رحیمی
‏محمدرضا زاهدی
‏حسین امان اللهی
‏سید مهدی جلادتی
‏محسن صداقت
‏علی آقا بابایی
‏سید علی صالحی روزبهانی

‏اللهم ارزقنا الشهادة

‏تاکید: مسئولیت این حملات، متوجه دولت آمریکا است.
‏پاسخ محکم ملتها در روز قدس!»

ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

«اعراب مثلی دارند که غریق یتشبث بکل حشیش،
‏غریق، به هر شاخه خشکیده چنگ می‌زند.
‏حمله صهیونیست‌ها از سر توانمندی نیست بلکه عاجزانه است، پیش‌دستانه هم نیست بلکه واکنشی است از خفتِ وارد شده به آنها از اکتبر تا به امروز.
‏نتانیاهو به هر ریسمانی چنگ می‌زند تا زنده بماند اما نخواهد ماند.»

کریم حسینی نماینده اهواز

«رژیم موقت ⁧اسرائیل⁩ می‌داند ⁧صبر استراتژیک⁩ جمهوری اسلامی دائمی نیست پس تلاش می‌کند با اقدامی چون حمله به کنسولگری ایران در دمشق، جنگ را گسترش دهد و از این رهگذر آمریکای جنایتکار را وارد جنگ مستقیم کند تا جلوی نابودی خود را بگیرد. البته خودش بهتر می‌داند این اقدام بی‌پاسخ نمی‌ماند.»

وزرات خارجه توضیح دهد

محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر

«سفارت و کنسولگری هر کشور برابر قواعد بین المللی حکم خاک آن کشور را دارد، لذا تجاوز رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران تجاوز به ایران عزیز است، این اعلان جنگ پاسخی سخت در پی خواهد داشت.
‏وزیرخارجه توضیح دهد در شرایط فعلی حضور فرماندهان ارشدمان در مکان شناخته شده در دمشق چه توجیهی دارد؟»

بهروز محبی نجم آبادی نماینده سبزوار

«جبهه مقاومت امروز با شهادت سرداران مجاهد خود در سوریه وارد مرحله جدیدی از تقابل و اقدام هوشمندانه شد.
‏رژیم مستاصل صهیونیستی دیگر نه سفارت می شناسد و نه حقوق بین الملل، او به نمایندگی از جبهه استکبار به فرماندهی آمریکای جنایتکار نیازمند تنبیهی درس آموز است.»

جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

«حمله رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک ایران در دمشق و به شهادت رساندن دیپلماتها و وابستگان نظامی ایران؛ نقض آشکار حقوق بین الملل و حقوق دیپلماتیک و در حکم حمله به خاک ایران است و بر اساس اصل 51 منشور سازمان ملل متحد؛ حق دفاع مشروع برای ایران محفوظ و این جنایت بی پاسخ نخواهند ماند.»

فتح قدس جواب نهایی این جنایت هاست

کیومرث سرمدی نماینده اسدآباد

«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا...

‏ضمن تسلیت شهادت سرداران بزرگ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ⁧انتقام سخت⁩ بیش از هر زمانی ضروری به نظر می‌رسد. ⁧جبهه مقاومت⁩ با اقدام کوبنده، رژیم کثیف صهیونیستی را سر جای خود بنشاند. فتح قدس جواب نهایی این جنایت هاست.»

هادی بیگی نژاد نماینده ملایر

«حمله ⁧رژیم صهیونسیتی⁩ به سفارت ⁧ایران⁩ در ⁧سوریه⁩، قلبمان را به درد آورد و چشمانمان را اشکبار کرد. مقابله جدی، بازدارنده و فوری لازم است هم حضور مردم و برخورد نظامی و هم انسجام منطقه‌ای لازم است. از مسئولان مربوطه خواهشمندم کار را آغاز کنند تا ⁧روز قدس⁩ فرصت برنامه‌ریزی لازم وجود دارد.»

مهدی عسگری نماینده کرج

«رژیم جعلی با توسعه و تداوم توحش، در پی تولید واهمه، انفعال و بازدارندگی است و بازسازی حیثیت بر باد رفته، اما حاصل اجماع بی‌سابقه علیه این غده سرطانیست. پاسخ قاطع و مقابله با حمله به مستشاران و کنسولگری ⁧ایران⁩ حقی است که شبهه محاسباتی آنها را باطل و درماندگی برابر ⁧جبهه مقاومت⁩ را تثبیت می‌کند.»

سیدنظام الدین موسوی سخنگوی هیات رئیسه مجلس

«ما به شجاعت و تدبیر نیروهای نظامی و سپاه قدس عزیزمان اطمینان داریم. همانان که با راهبری جبهه مقاومت، رژیم صهیونیستی را در میدان جنگ مستقیم به درماندگی تاریخی کشانده اند.
‏اما پاسخ قاطع به جنایت حمله تروریستی به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت سردار زاهدی هم مطالبه ملت ایران است.»

علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس

«رژیم سفاک و خونریز صهیونیستی خوب می‌داند انتقام سخت در انتظار اوست. این اقدامات و به شهادت رساندن مستشاران ‌و دیپلمات‌ها عزیز نمی تواند ضرباهنگ نابودی این رژیم مفلوک را کاهش دهد. خدایا اشقی الاشقیاء در روز شهادت مولا دوستانت را غرقه به خون کرد.‏ ما را لایق ⁧انتقام⁩ خون آنان قرار ده.»

محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان

«طبق کنوانسیون وین 1961 و 1963، سفارتخانه‌ بخشی از خاک یک کشور قلمداد می‌شود. حمله صهیونیستها به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق نقض آشکار قواعد بین‌المللی است. منتظر پاسخ کوبنده ⁧جبهه مقاومت⁩ و اقدام مجامع بین‌المللی هستیم.»

زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

«حمله موشکی به کنسولگری ایران در دمشق اوج استیصال نتانیاهو را در جنگ غزه نشان می‌دهد
‏هدف، تحت الشعاع قرار دادن جنگ غزه در افکار عمومی جهان در آستانه روز قدس و ادامه جنایتهای سنگین‌تر در غزه در سایه انحراف افکار عمومی جهان است.»

زهرا شیخی نماینده اصفهان

«وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا ۚ بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ

‏هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مرده اند! بلکه زنده اند، و نزد پروردگارشان روزی داده می شوند.»

احمد نادری عضو هیات رییسه مجلس

«حمله به اماکن دیپلماتیک ایران در سوریه، فاز جدیدی از کنشگری رژیم اشغالگر قدس علیه کشورمان را به نمایش گذاشت.
‏حمله به محل اقامت مستشاران نظامی ما توسط اسراییل سابقه داشته و متاسفانه پاسخ درخوری تابحال داده نشده؛ اما حمله به کنسولگری را باید پاسخ متناسب، آشکار، قطعی و مستقیم داد.»

27218

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان