آمار عجیب بیکاری دانشگاهیان

از آنجایی که بحث بازار کار فارغ التحصیلان حائز اهمیت است، بیکاری دانشگاهیان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ۳ قفله شده و نبود شغل حتی به مقطع دکترا هم رسیده تا جایی که برخی برای نجات خود از بیکاری مجبور شده‌اند به مشاغلی رو بیاورند که هیچ نسبتی با تحصیلات آن‌ها ندارد.

در زمستان 1402 سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران 39.0 درصد بوده است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می‌دهد که نسبت به فصل مشابه سال قبل1.8درصد افزایش داشته است.
 
به گزارش تسنیم، مطابق آمار ارائه شده از چکیده نتایج طرح آمارگیری نیروی کار در زمستان 1402, بررسی نرخ بیکاری جمعیت 15 ساله و بیشتر فارغ التحصیلان آموزش عالی، نشان می‌دهد 11.6 درصد از جمعیت فعال فارغ التحصیل آموزش عالی بیکار بوده‌اند. این نرخ در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط روستایی نسبت به نقاط شهری بیش‌تر بوده است. بررسی روند تغییرات این نرخ حاکی از کاهش 1.2 درصدی در زمستان 1402 نسبت به فصل مشابه سال قبل است.
 
در زمستان 1402 سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران 39.0 درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می‌دهد که نسبت به فصل مشابه سال قبل 1.8 درصد افزایش داشته است.
 
در زمستان 1402 سهم جمعیت شاغل فارغ التحصیل آموزش عالی از کل شاغلان 27.8 درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می‌دهد که نسبت به فصل مشابه سال قبل 0.4 درصد افزایش یافته است.
 
گفتنی است، از آنجایی که بحث بازار کار فارغ التحصیلان حائز اهمیت است، بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی 3 قفله شده و نبود شغل حتی به مقطع دکترا هم رسیده تا جایی که برخی برای نجات خود از بیکاری مجبور شده‌اند به مشاغلی رو بیاورند که هیچ نسبتی با تحصیلات آن‌ها ندارد.
 
محمود کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزارت کار گفته است: نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان با وجود روند کاهشی در چند فصل اخیر همچنان مطلوب نیست. امیدواریم که فاصله این نرخ از نرخ بیکاری کل را در سال 1403 به کمتر از 2 درصد برسانیم.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان