سفیر ایران در اندونزی: حمله به کنسولگری ایران در دمشق نقض کنوانسیون وین است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا در «دانشگاه ریاست جمهوری اندونزی» حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به سفارت کشورمان در دمشق را نقض کنوانسیون وین و موازین بین المللی اعلام و آن را محکوم کرد.

سفیر ایران در اندونزی، حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به سفارت کشورمان در دمشق را نقض کنوانسیون وین و موازین بین المللی اعلام کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از سفارت ایران در اندونزی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا در «دانشگاه ریاست جمهوری اندونزی» حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به سفارت کشورمان در دمشق را نقض کنوانسیون وین و موازین بین المللی اعلام و آن را محکوم کرد.

محمد بروجردی در سمینار تاریخ روابط ایران و اندونزی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی پس از ناتوانی در شکست مقاومت مردم غزه، گسترش جنگ برای جلب و تداوم حمایت کشورهای غربی از خود را دنبال می کند.

وی افزود: ایران و اندونزی دارای مواضع یکسانی در خصوص فلسطین بوده و همواره از مواضع یکدیگر در مجامع بین المللی مانند موضوع فلسطین حمایت کرده اند و در این برهه نیز از مردم بی دفاع غزه پشتیبانی می کنند.

سفیر ایران در اندونزی، موضوع فلسطین را یکی از مهمترین نمونه های استاندارد های دوگانه غرب دانست و در پاسخ به یکی از دانشجویان افزود: بی تفاوتی و سکوت غرب و مجامع بین المللی در برابر کشتار هزاران زن، هتک حرمت آنان، نسل کشی و نفی دموکراسی در برقراری همه پرسی تعیین سرنوشت از مصادیق این رویکردهای دوگانه در خصوص مردم مظلوم فلسطین است.

بروجردی همچنین با اشاره به دوستی راهبردی و تاربخی رهبران دو کشور از زمان پیروزی انقلاب اسلامی و مناسبات سیاسی و فرهنگی ریشه دار فبمابین ابراز امیدواری کرد بارفع موانع تجاری و بانکی، روابط اقتصادی تهران جاکارتا نبز به جایگاه شایسته برسد.

وی همچنین با اشاره به جایگاه والای کشورمان در علوم و فناوری نوین، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای انتقال تجربیات و دستاوردها و فناوری های کشورمان در حوزه های مختلف علمی وصنعتی اعلام کرد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان