گزارش اختصاصی مشرق/

سنگین‌ترین حمله مقاومت عراق به سرزمین‌های اشغالی از هفتم اکتبر تاکنون / اصابت سه پهپاد انتحاری به پایگاه دریایی ام الرشاش + نقشه میدانی و فیلم

مقاومت عراق تهدید صهیونیست ها مبنی بر آغاز حمله به رفح را با هدف قرار دادن پایگاه دریایی در جنوب سرزمین های اشغالی پاسخ دادند که سنگین ترین حمله پهپادی از هفتم اکتبر به شمار می آید.

سرویس جهان مشرق- بامداد روز سیزدهم فروردین (حدود ساعت یک و نیم شب) صدای آژیر خطر از استان ام الرشراش (ایلات) در جنوب فلسطین اشغالی به صدا درآمد و پس از چند دقیقه انفجار مهیبی به وقوع پیوست و دود به آسمان برخاست.

رسانه های رژیم صهیونیستی پس از این انفجار اعلام کردند، پهپادهایی از آسمان شرق اردن عبور و با پشت سرگذاشتن سامانه دفاع هوایی صهیونیست ها به اهداف در استان ام الرشراش در جنوب سرزمین های اشغالی اصابت کردند.

یک منبع میدانی که تحولات را در عراق از نزدیک دنبال می کند، به جزئیات عملیات یگان پهپادی جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: عملیات شب گذشته مقاومت عراق در ادامه راهبرد ناامن کردن سرزمین های اشغالی با موفقیت در استان ام الرشراش انجام شد.

این منبع میدانی با بیان این که مرحله جدید عملیات ویژه یگان پهپادی مقاومت عراق از نیمه دوم اسفندماه سال گذشته شروع شده‌ است، افزود: نیروهای مقاومت در این عملیات علاوه بر پایگاه های نظامی، فرودگاه ها، مناطق پر اهمیت اقتصادی رژیم صهیونیستی را هدف قرار می دهند.

به گفته این منبع میدانی، در جریان عملیات بامداد روز سیزدهم فروردین ماه، سه پهپاد انتحاری مقاومت ابتدا از سامانه دفاع هوایی اردن عبور کردند و در ادامه هم سامانه های دفاعی رژیم صهیونیستی نتوانستند پهپاد ها را رهگیری و منهدم کنند.

براساس اطلاعاتی که این منبع میدانی در اختیار گذاشته است، پهپادهای انتحاری موفق شدند یک پایگاه دریایی صهیونیست ها را در شهر ساحلی ام الرشراش هدف قرار دهند؛ این شهر در جنوب شرق استان ام الرشراش و نزدیکی خلیج عقبه واقع شده و از محور شرق به شهر مرزی عقبه اردن و از غرب به شهرک طابا مصر متصل می شود و دارای دو فرودگاه است.

سنگین‌ترین حمله مقاومت عراق به سرزمین‌های اشغالی از هفتم اکتبر تاکنون / پاسخ به تهدید صهیونیست‌ها با اصابت سه پهپاد انتحاری به پایگاه دریایی ام الرشاش + نقشه میدانی و فیلم
برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از فرماندهان اعلام کردند عملیات بامداد روز دوشنبه مقاومت عراق، خطرناک ترین حمله از هفتم اکتبر تاکنون بوده و پهپادهای انتحاری از فناوری بسیار پیشرفته برخوردار بودند که توانستند از سامانه های دفاعی عبور و به اهداف اصابت کنند.

انفجار و حجم تحریب عملیات یگان پهپادی مقاومت عراق به حدی بود که صهیونیست های ساکن در شهر ام الرشراش هم متوجه حمله شدند و رسانه های رژیم برای نخستین بار مجبور به پوشش اخبار شدند و به هدف قرار گرفته شدن پایگاه دریایی اعتراف کردند.

گفته شده این سه پهپاد پیشرفته و خاص را نیروهای گروه النجباء عراق از فاصله 503 کیلومتری به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کردند و به راحتی از سامانه ها دفاع هوایی اردن و رژیم صهیونیستی عبور و تاکنون صهیونیست ها میزان خسارت مالی و جانی این عملیات را سانسور کردند.

به گزارش مشرق، با افزایش فشار صهیونیست ها به مناطق جنوبی نوار غزه از جمله شهر خان یونس، عملیات گروه های مقاومت شدت گرفته و به نظر می رسد اگر رژیم صهیونیستی عملیات را برای ورود به شهر رفح آغاز کند با واکنش سنگین و البته دقیقی از سوی نیروهای مقاومت در منطقه مواجه می شود.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان