ماتریکس ۵ می‌آید

کمپانی برادران وارنر اعلام کرد پنجمین فیلم « ماتریکس » در دست ساخت است و برای نخستین بار لانا یا لیلی واچوفسکی به عنوان کارگردان در آن حضور نخواهند داشت

«ماتریکس 5» با درو گدار به‌عنوان کارگردان و لانا واچوفسکی به عنوان تهیه‌کننده اجرایی در دست ساخت است.
 
به گزارش مهر، مشخص نیست بازیگران اصلی دنیای «ماتریکس» یعنی کیانو ریوز و کری آن ماس که در تمامی فیلم‌های قبلی در نقش نئو و ترینیتی حضور داشتند، در این فیلم هم نقش آفرینی می‌کنند یا خیر، اما یحیی عبدالمتین دوم، جاناتان گروف، نیل پاتریک هریس و پریانکا چوپرا جوناس که در آخرین فیلم بازی کردند، در این فیلم هم حضور خواهند داشت.
 
چیزی درباره داستان فاش نشده، اما جسی ارمن، رییس تولید موشن پیکچرز گفته داستان در همان دنیای فانتزی «ماتریکس» و همان حال و هوایی پیش می‌رود که موجب موفقیت این مجموعه شد.
 
جسی ارمن در بیانیه‌ای گفت: درو با ارایه ایده جدیدی به برادران وارنر، همه ما را متقاعد کرد که این راهی باورنکردنی برای ادامه دنیای ماتریکس خواهد بود که در آن هم به کاری که لانا و لیلی بیش از 25 سال پیش شروع کردند احترام گذاشته می‌شود و هم دیدگاهی منحصر به فرد بر اساس عشق به ماتریکس و شخصیت‌ها ارایه می‌کند.
 
گدار برای نوشتن فیلمنامه «مریخی» که فیلم علمی تخیلی اقتباسی به کارگردانی ریدلی اسکات و با بازی مت دیمون بود، نامزد دریافت جایزه اسکار شد. از دیگر فیلم‌های بلند او می‌توان به نوشتن «کلاورفیلد» و «جنگ جهانی زد» و نویسندگی و کارگردانی فیلم‌های «کلبه‌ای در جنگل» و «زمان‌های بد در ال رویال» اشاره کرد.
 
«ماتریکس» سال 1999 یکی از تاثیرگذارترین فیلم‌های علمی-تخیلی تمام دوران به حساب می‌آید. این فیلم سه دنباله داشت: «بارگذاری مجدد ماتریکس» و «انقلاب‌های ماتریکس» در سال 2003 و «رستاخیز‌های ماتریکس» در سال 2021. قسمت چهارم که پس از 18 سال وقفه ساخته شد نخستین فیلم این مجموعه بود که تنها توسط لانا کارگردانی شد و در گیشه هم به موفقیت قابل توجهی دست پیدا نکرد. یکی از دلایل این امر البته به برنامه سال 2021 برادران وارنر باز می‌گردد که فیلم‌ها را هم‌زمان در اچ‌بی‌او مکس و بدون پرداخت هزینه اضافی در دسترس قرار داد.
 
«ماتریکس چهارم» تنها 159 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت در حالی که با بودجه 190 میلیون دلاری ساخته شده بود.
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان