معاون پارلمانی رئیسی گفت: اگر در گذشته جنگ‌ها در فلسطین به چند روز یا حداکثر به ۵۵ روز محدود بود اکنون می‌بینیم که مردم مظلوم غزه ۱۸۳ روز زیر بمباران هستند اما با وجود همه مشکلات، عزم و اراده محکمی دارند

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: روز قدس با روزهای دیگر تفاوت دارد و نگاه به آینده است؛ باید قدس را آزاد کنیم و با شکست رژیم صهیونیستی، اسلام از مسجد الاقصی جهانی خواهد شد.
 
سید محمد حسینی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه اهواز که امروز (17 فروردین‌ماه) در مصلای مهدیه امام خمینی اهواز انجام شد، با اشاره به حمایت مردم ایران از مردم غزه و اعلام انزجار خود از رژیم صهیونیستی و دیگر کشورهای حمایت‌کننده از این رژیم جعلی، اظهار کرد: این رژیم جعلی از 75 سال قبل بر مردم مظلوم فلسطین تحمیل شد و در این سال‌ها بر مردم ظلم و ستم کردند. امام عظیم الشأن ما این روز را روز جهانی قدس اعلام کرد تا مسأله فلسطین به فراموشی سپرده نشود یا تنها در محدوده مسائل قومیتی و ناسیونالیست عربی منحصر نشود.
 
به گزارش ایسنا، وی افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هر جا جنگ و نبردی بود به نفع صهیونیست‌ها خاتمه پیدا می‌کرد ولی امام عظیم‌الشأن فرمود این مسأله اول جهان است. مردم فلسطین متوجه شدند باید مقاومت کنند و با سازش و تسلیم راه به جایی نمی‌برند. 
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: اگر در گذشته جنگ‌ها در فلسطین به چند روز یا حداکثر به 55 روز محدود بود اکنون می‌بینیم که مردم مظلوم غزه 183 روز زیر بمباران هستند اما با وجود همه مشکلات، عزم و اراده محکمی دارند. با تقدیم کردن 33 هزار شهید، وجود بیش از 8 هزار نفر زیر آوار، اسیر شدن 14 هزار و 400 کودک، بی‌سرپرست شدن 20 هزار کودک و مجروح شدن 75 هزار نفر دیگر اما محکم ایستاده‌اند. 
 
حسینی بیان کرد: حتی جنگ‌ها قواعدی دارند و نباید به بیمارستان‌ها، آمبولانس‌ها یا مردم عادی حمله شود اما همه این‌ها را زیر پا گذاشتند و جنابت جنگی را شاهد بودیم.‌ شهید شدن 140 خبرنگار، شهید شدن کادر درمانی و امدادگران نیز رخ داده است. حتی آشپزخانه جهانی مرکزی که با هماهنگی رژیم صهیونیستی فعالیت خود را آغاز کردند را هم به رگبار بستند این به معنی این است که مبادا کسی کمک کند و می‌خواهند نسل‌کشی را ادامه دهند و عده‌ای از گرسنگی بمیرند. 
 
وی عنوان کرد: حلقه محاصره‌ای ایجاد کردند تا دسترسی مردم به آب، غذا، دارو و مایحتاج اولیه مشکل باشد. این خباثت و رذالت رژیم صهیونیستی است. اینکه می‌گوییم امسال روز قدس متفاوت است به همین دلیل است. اگر برخی در گذشته چهره اسرائیل غاصب و آمریکا را بزک و کار آن‌ها را توجیه می‌کردند و می ‌گفتند آن‌ها حامی حقوق بشر، زن و کودک هستند اکنون همه مردم دنیا متوجه شده‌اند آن‌ها چه موجودات پستی هستند.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در لندن و دانشگاه‌های آمریکا و کشورهای دیگر اعتراضات زیادی در این خصوص انجام شده و غول امپراطوری رسانه‌ای آن‌ها شکسته شده است و دیگر اخبار در انحصار رسانه‌های صهیونیست نیست و مردم فلسطین با وجود تحمل سختی‌ها، روز به روز اخبار جنایات را به دنیا مخابره می‌کنند بنابراین هر کسی بویی از انسانیت برده باشد نمی‌تواند این مسأله را تحمل کند مگر اینکه انسان‌های حیوان‌صفتی باشند که از این صحنه‌ها بگذرند. 
 
حسینی ادامه داد: درست است که مردم غزه، آواره و بی‌خانمان‌ و مضطرب هستند اما ماهیت اسرائیل هم مشخص شده است. آمریکایی‌ها هم همه‌جوره به آن‌ها کمک می‌کنند و تاکنون چهار قطعنامه را وتو کرده‌اند و تنها به آخرین قطعنامه رای ممتنع دادند که دیگر چاره‌ای نداشتند زیرا در کنگره آمریکا برخی نمایندگان‌شان نیز با این مسأله مخالفت می‌کنند. 
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: در گذشته امام عظیم‌الشأن ما فرمود باید این غده سرطانی نابود و بساط اسرائیل برچیده شود و برخی‌ها باور نمی‌کردند اما امروز طوفان‌الاقصی چنان هیمنه اسرائیل و آمریکا را در هم شکسته است که قابل جبران نیست و همه متوجه شده‌اند دیگر به گونه‌ای نیست که صهیونیست، قدرت بازدارندگی داشته باشد.
 
وی افزود: امروز از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب عالم، اسرائیل را محکوم می‌کنند. برخی کشورها که کشورهای اسلامی نیستند نیز رابطه خود با اسرائیل را قطع کرده‌اند اما مفتضح است که برخی کشورهای به ظاهر اسلامی هنوز با اسرائیل رابطه دارند و نه تنها به فلسطینیان کمک نمی‌کنند بلکه سوخت و کالاهای تجاری به ظالم و دشمن بشریت می‌رسانند. البته ملت‌ها بیدارند و حدود 12 شب است که مردم برخی کشورها مانند اردن و عمان خواهان تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در کشورشان هستند.
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: آفریقای جنوبی که با تبعیض نژادی مواجه بود، متحول شده است و امروز لایحه‌ای به دادگاه بین‌المللی لاهه در راستای محکومیت نسل‌کشی می‌دهد و این ننگی برای کشورهای منطقه است که نه تنها این کار را نکردند بلکه برخی‌ها با فلسطین هم همراهی نکردند.
 
وی افزود: مردمی که هفت الی هشت سال زیر بمباران و محاصره بودند امروز به قدرتی رسیدند که دریای سرخ را به روی کشتی‌های کشورهایی که می‌خواهند به سمت اسرائیل بروند، بسته‌اند. بمباران هم می‌شوند اما می‌گویند تا زمانی که مردم غزه در این وضعیت هستند ما هم ادامه می‌دهیم. 
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور بیان کرد: رزمندگان مقاومت عراق هم پای کار هستند و امروز دیگر پایگاه‌های آمریکا در منطقه امنیت و آرامش ندارند. بعد از شهادت سردار دل‌ها، رزمندگان ما پایگاه عین‌الاسد را مورد هجمه قرار دادند و برخی‌ها گفتند کسی جرات نمی‌کرد به پایگاه‌های آمریکا حمله کند اما اکنون در سوریه، عراق و جاهای دیگر پایگاه‌های آمریکا مرتب مورد هجمه قرار می‌گیرند و ابهتی که ایجاد کرده بودند از بین رفته است. 
 
حسینی با اشاره به اهمیت حمایت از مردم غزه و لزوم انتشار اخبار جنایتی که رخ می‌دهد، بیان کرد: اگر امکان انجام جنایت‌ها از رژیم صهیونیستی برداشته شود قطعا زوال آن فرا می‌رسد و نابود می‌شود. صبر و استقامت مردم غزه شگفت‌انگیز است و انزجار جهانی درباره این ستمگران ایجاد شده است. 
 
وی عنوان کرد: سازمان همکاری اسلامی در واکنش به آتش زدن مسجدالاقصی تشکیل شد یعنی فلسفه آن تشکیل تیم آرمانی حمایت از فلسطین بوده است اما بعد از بمباران الاقصی دیدیم که سران کشورها در ریاض جمع شدند و رئیس جمهور ما با صلابت راهکارهای عملی را ارائه داد اما کاری نکردند و داشتند می‌رفتند همه چیز را عادی‌سازی کنند و مسأله فلسطین به فراموشی سپرده شود اما رزمندگان مقاومت حماس، جهاد اسلامی و مردم غزه به خوبی متوجه شدند که می‌خواهند مسأله غزه از روی جغرافیا حذف کنند و آن‌ها را تحت مالکیت مصر، اردن یا سازمان ملل دربیاورند و کلا آن‌ها را کوچ دهند تا چیزی به نام غزه نماند. 
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: بنابراین رزمندگان مقاومت حرکت پیش‌دستانه‌ای را آغاز کردند. برخی می‌گویند چرا طوفان‌الاقصی؟ اول اینکه این پاسخی به جنایات 75 ساله صهیونیست بود. آن‌ها قبلا سنگ داشتند اما حالا که مجهز شده‌اند می‌توانند از خود دفاع کنند. این اقدام پیشگیرانه بود زیرا آن‌ها برنامه داشتند ابتدا مسأله غزه را حل کنند و بعد سراغ لبنان، یمن و ایران بیایند. 
 
وی تصریح کرد: آن‌ها در گذشته هم این خواب باطل را دیده بودند اما موفق نشدند. وقتی داعش را خلق کردند ابتدا مقصد سوریه و عراق و بعد ایران بود که باز هم موفق نشدند. رزمندگان مقاومت آن‌ها را زمین‌گیر کردند و آن‌ها هر چه دست و پا می‌زنند بیشتر غرق می‌شوند. 
 
 معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: فرزندان برومند این ملت از شهادت استقبال می کنند. شهید زاهدی 40 سال دنبال شهادت بود و یکی دو روز قبل از شهادتش در حرم امام رضا (ع) زمانی که از آستان می‌خواستند هدیه‌ای به وی بدهند گفته بود که هدیه من این است که راه سردار سلیمانی را طی کنم. این رفتارهای صهیونیست‌ها نشان می‌دهد که در چه بن بستی هستند و حیثیت و اعتباری ندارند.  
 
حسینی با گرامیداشت یاد 24 هزار شهید خوزستان بیان کرد: روز قدس با روزهای دیگر تفاوت دارد و نگاه به آینده است؛ باید قدس را آزاد کنیم و با شکست رژیم صهیونیستی، اسلام از مسجد الاقصی جهانی خواهد شد.
 
وی افزود: تاکنون رئیس جمهور هشت مرتبه به خوزستان سفر کرده است و این نشان از اهتمام نسبت به این دیار است. هنوز کاستی‌ها هستند اما همه دست در دست هم در همه حوزه‌ها در حال کار هستند تا این مسائل رفع شوند. 
 
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: باید سرعت کارها و خدمت‌رسانی به این مردم اصیل، بیشتر شود. 

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان