افشای فعالیت موساد؛ پارلمان ترکیه را به تکاپوی توسعه قوانین مقابله با جاسوسی انداخت

منابع ترکیه‌ای اعلام کردند پیش‌نویس قانونی به پارلمان ارائه شده است که جرایمی برای فعالیت‌های اطلاعاتی خارجی در این کشور در نظر می‌گیرد.

افشای فعالیت موساد؛ پارلمان ترکیه را به تکاپوی توسعه قوانین مقابله با جاسوسی انداخت

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایسنا، روزنامه ترکیه‌ای «ینی شفق» به نقل از منابع گزارش داد در پی مشخص شدن فعالیت گسترده «موساد» در ترکیه، پیش‌نویس قانونی به پارلمان ارائه شده است که در آن «نوع جدید جاسوسی» تعریف و برای آن مجازات‌هایی در نظر گرفته می‌شود. این در واقع، گسترده‌تر کردن قوانین مبارزه با فعالیت‌های اطلاعاتی خارجی در این کشور است.

پیشتر نیروهای امنیتی ترکیه ده‌ها تن را به ظن جاسوسی برای رژیم صهیونیستی بازداشت کردند.

در همین رابطه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه تصریح کرد که عملیات اطلاعاتی این کشور در شناسایی جاسوسان موساد، رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرد و این تازه اول راه است.

علی یرلیکایا، وزیر کشور ترکیه در ماه دسامبر گذشته گفته بود که هرگونه کمپین جاسوسی اسرائیل علیه رهبران حماس در ترکیه غیر قابل قبول است و در صورت وقوع چنین چیزی، رژیم صهیونیستی «بهای سنگینی» پرداخت خواهد کرد.

دولت ترکیه در یک بسته قضایی جدید که «پروپاگاندای سیاه» علیه ترکیه را جرم‌انگاری می‌کند، در حال آماده‌سازی مجازات‌های کیفری برای «عوامل نفوذ خارجی» است.

در گزارش ینی شفق آمده است که نهمین بسته قضایی که توسط حزب حاکم عدالت و توسعه ارائه شده است، حاوی مطالبی درباره «انواع جدید جاسوسی» است. این بسته پیشنهادی برای اصلاح قانون جزایی قرار است به‌زودی به صحن مجلس ترکیه برسد.

310310

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان