هری کین در آستانه کسب کفش طلا با وجود ناکامی بایرن در کسب جام

هری کین، مهاجم انگلیسی بایرن مونیخ، با وجود ناکامی این تیم در کسب جام در این فصل، در آستانه کسب عنوان بهترین گلزن اروپا (کفش طلا) قرار دارد.

هر چند فصل برای هری کین در زمینه افتخارات تیمی تلخ به پایان رسید ولی او می‌تواند در زمینه انفرادی فصل را با یک جایزه مهم به پایان ببرد.

به گزارش ایسنا، هری کین در اولین فصل حضورش در بوندسلیگا تاکنون 36 گل زده که رکورد چشمگیری است. او این تعداد گل را در 32 بازی به ثمر رسانده است. رکورد 41 گل روبرت لواندوفسکی در فصل 2021-2020 بسیار دور اما همچنان در دسترس است. 

در واقع درست است که هری کین به هیچ جامی در این فصل با بایرن دست پیدا نمی‌کند ولی در مسیر کسب یک کفش طلا است. شانس او برای بردن کفش طلا، جایزه بهترین بازیکن یوفا  و بهترین گلزن لیگ قهرمانان زیاد است. 

هری کین مهاجم بایرن در حال حاضر بالاتر از همه قرار دارد. این بازیکن انگلیسی با 72 امتیاز (36 گل) بالاتر از کیلیان ام‌باپه (52 امتیاز، 26 گل) در رده بندی کفش طلا قرار دارد.  در رده سوم سرهو گیراسی (52 امتیاز، 26 گل)  دارد و جلوتر از هالند (50 امتیاز، 25 گل) است.

لیونل مسی بیشترین جوایز را به عنوان بهترین گلزن اروپا کسب کرده است. این بازیکن آرژانتینی که از سال 2023 در اینترمیامی حضور دارد، در مجموع 6 بار برنده کفش طلا شده است. او همچنین تنها بازیکنی است که سه بار متوالی این عنوان را کسب کرده است (2017-2016، 2018-2017، 2019-2018).

کریستیانو رونالدو نیز در طول دوران حرفه‌ای خود چهار بار برنده کفش طلا شده است. علاوه بر این دو، تنها تیری آنری و روبرت لواندوفسکی توانستند دو بار متوالی این جام را کسب کنند.

بایرن مونیخ فردا در خانه به دیدار ولفسبورگ می‌رود و در آخرین دیدار این فصل در بوندسلیگا نیز برابر هوفنهایم قرار خواهد گرفت و این دیدار آخرین حضور توماس توخل در بایرن است.

در حالی که انتظار می‌رود کین تا تابستان 2027 در بایرن باشد، دوران حضور توخل در باواریا قرار است خیلی زود به پایان برسد و بعید است این مربی با توجه به درخواست هواداران بایرن برای ماندن، نظرش را تغییر دهد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان