افزایش قیمت شیر خشک اشک پدر نوزادان را درآورد!

اواخر فروردین ماه سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره افزایش قیمت شیر خشک توضیح داد که اصلاح قیمت شیرخشک به دلیل «درخواست تولیدکنندگان و با هدف حمایت از آنها» و همچنین مصوبه ستاد تنظیم بازار صورت گرفته است.

گزارش مرکز آمار ایران از افزایش 57.8 درصدی قیمت شیرخشک در فروردین ماه سال 1403 نسبت به سال گذشته خبر می‌دهد این در حالی است که طبق همین گزارش تورم سالانه در روند کاهشی به 38.8 درصد رسیده است.

به گزارش فارس؛ «در فروردین برای خرید دو شیرخشک ٨٣ هزار تومان پرداخت می‌کردم اما الان برای یک شیرخشک باید این مبلغ را بپردازم» اینها را مرتضی پدر نوزاد شش ماهه می‌گوید و از افزایش ١00 درصدی قیمت شیرخشک گلایه‌مند است.

اواخر فروردین ماه سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره افزایش قیمت شیرخشک توضیح داد که اصلاح قیمت شیرخشک به دلیل «درخواست تولیدکنندگان و با هدف حمایت از آنها» و همچنین مصوبه ستاد تنظیم بازار صورت گرفته است.

چند روز بعد و در اوایل اردیبهشت ماه سرپرست اداره سازمان غذا و دارو علیرضا رستمی، گفت که به طور طبیعی افزایش قیمت وجود دارد اما مردم هم تأیید خواهند کرد که نسبت به تورم، افزایش قیمت شیرخشک «محسوس نخواهد بود.»

مطابق گزارش مرکز آمار، در سال 1403 قیمت شیرخشک 57.8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است اما در ادامه همین گزارش عنوان می‌شود که تورم سالانه در فروردین 1403 افت پیدا کرده و به 38.8 درصد رسیده است.

این افزایش قیمت‌ها در حالی اتفاق می‌افتد که سه سال پیش مجلس شورای اسلامی قانون جوانی جمعیت را تصویب و معاون اول رئیس جمهور نیز سال گذشته تاکید کرد که «باید با تمام امکانات بحث جوانی جمعیت را دنبال کنیم.»

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان