کدام کشور انرژی خورشیدی بیشتری تولید می‌کند؟ (+ اینفوگرافی)

تا سال ۲۰۲۲، مجموع ظرفیت چین به ۳۹۳ گیگاوات رسیده است که تقریباً دو برابر ظرفیت ۲۰۵ گیگاواتی اتحادیه اروپا است و با بیش از سه برابر از مجموع ۱۱۳ گیگاوات ایالات متحده، پیشتاز است.

در سال 2023، انرژی خورشیدی سه چهارم افزایش ظرفیت انرژی تجدیدپذیر در سراسر جهان را به خود اختصاص داد. بیشتر این رشد در آسیا، اتحادیه اروپا و ایالات متحده اتفاق افتاده است و روند مشاهده شده در دهه گذشته ادامه دارد.

به گزارش روزیاتو، در اینفوگرافی زیر، افزایش ظرفیت صفحات خورشیدی در چین، اتحادیه اروپا و ایالات متحده بین سال‌های 2010 تا 2022 به تصویر کشیده شده است که بر حسب گیگاوات (GW) اندازه‌گیری می‌شود.

کدام کشور انرژی خورشیدی بیشتری تولید می‌کند؟ (+ اینفوگرافی)

سلطه‌ی چین

تا سال 2022، مجموع ظرفیت چین به 393 گیگاوات رسیده است که تقریباً دو برابر ظرفیت 205 گیگاواتی اتحادیه اروپا است و با بیش از سه برابر از مجموع 113 گیگاوات ایالات متحده، پیشتاز است.

کدام کشور انرژی خورشیدی بیشتری تولید می‌کند؟ (+ اینفوگرافی)

از سال 2017، نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) چین تقریباً 25٪ بوده است، در حالی که ایالات متحده شاهد CAGR 21٪ و اتحادیه اروپا 16٪ بوده است. نرخ رشد مرکب سالانه، شاخصی است که نرخ رشد یک سرمایه گذاری را در یک بازه زمانی معین محاسبه می کند.

علاوه بر این، چین بر تولید قطعات انرژی خورشیدی تسلط دارد و در حال حاضر حدود 80 درصد از زنجیره تامین پنل خورشیدی جهان را در اختیار دارد.

کدام کشور انرژی خورشیدی بیشتری تولید می‌کند؟ (+ اینفوگرافی)

در سال 2022، صنعت انرژی خورشیدی در چین برای 2.76 میلیون نفر اشتغالزایی داشته است. حدود 1.8 میلیون نفر در بخش تولید و ساخت تجهیزات خورشیدی از قبیل سلول های خورشیدی، پنل ها و سایر قطعات مشغول به کار بوده اند. 918,000 نفر باقیمانده در بخش های ساخت و نصب نیروگاه های خورشیدی، عملیات و نگهداری از این نیروگاه ها مشغول بوده اند.

صنعت انرژی خورشیدی اتحادیه اروپا 648,000 نفر را استخدام کرده است، در حالی که ایالات متحده 264,000 نفر را به کار گرفته است.

طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، از کل ظرفیت جدیدی که قرار است تا سال 2028 در زمینه انرژی های تجدیدپذیر در جهان نصب شود، نزدیک به 60 درصد آن در چین احداث و راه اندازی خواهد شد.

علیرغم حذف تدریجی یارانه های ملی در سال های 2020 و 2021، استقرار پنل های خورشیدی خورشیدی در چین در حال تسریع است. انتظار می رود این کشور به هدف ملی خود در سال 2030 برای تاسیسات توربین بادی با پنل های خورشیدی در سال 2024، شش سال زودتر از برنامه، برسد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان