آمادگی ایران برای اعزام کمک به مناطق سیل زده افغانستان

جموری اسلامی ایران آماده است بنا به درخواست مقامات افغانستان نیروهای امدادی، تیم‌های پزشکی و اقلام کمکی لازم که هدایای ملت شریف ایران به مردم عزیز افغانستان هستند را از طریق هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره)در اسرع وقت به مناطق آسیب دیده اعزام و ارسال نماید.

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان اعلام کرد ایران آمادگی دارد تا به درخواست مقامات افغانستان کمک‌های لازم را به مناطق آسیب دیده در بخش های شمالی افغانستان اعزام و ارسال کند.
 
حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان در شبکه ایکس نوشت: « وقوع سیل در مناطق شمالی افغانستان که موجب جان باختن تعداد زیادی از ساکنین این مناطق شد موجب تاسف و ناراحتی اینجانب گردیده؛ ضمن ابراز همدردی با ملت مظلوم افغانستان؛ جموری اسلامی ایران آماده است بنا به درخواست مقامات افغانستان نیروهای امدادی، تیم‌های پزشکی و اقلام کمکی لازم که هدایای ملت شریف ایران به مردم عزیز  افغانستان هستند را از طریق هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی (ره)در اسرع وقت به مناطق آسیب دیده اعزام و ارسال نماید. 
 
این در صورتی است که رویکردهای نامتوازن و رویه‌های نا معلوم در نحوه پذیرش کمک‌های انسان‌دوستانه شفاف بیان شود. تجربه زلزله زنده جان هرات که ساعات طلایی برای نجات انسان‌ها مصروف به هماهنگی و رایزنی شد، امکان تصمیم‌گیری را دشوار ساخته است».
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان