اعلام آمادگی هلال احمر ایران برای امدادرسانی به افغانستان

معاون امور بین‌الملل جمعیت هلال احمر: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بر اساس وظایف ذاتی خود و در راستای تسکین الام بشری آمادگی دارد تا در صورت درخواست کمک دولت سرپرستی افغانستان، تیم‌های درمانی و امدادی همچنین اقلام امدادی خود را به آن کشور افغانستان اعزام کند.

معاون امور بین‌الملل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از آمادگی این نهاد بشردوستانه برای امدادرسانی به مردم سیل‌زده افغانستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، راضیه عالیشوندی با اشاره به باران‌های سیل آسا اخیر در افغانستان گفت: وقوع سیل در افغانستان و بویژه ولایت بغلان سبب جان باختن تعداد زیادی از مردم این کشور و نیز تخریب منازل مسکونی شده است.

وی افزود:‌ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بر اساس وظایف ذاتی خود و در راستای تسکین الام بشری آمادگی دارد تا در صورت درخواست کمک دولت سرپرستی افغانستان، تیم‌های درمانی و امدادی همچنین اقلام امدادی خود را به آن کشور افغانستان اعزام کند.

به گزارش ایرنا، بارش‌های شدید در روزهای اخیر موجب جاری شدن سیل در ولایت‌های بغلان، بدخشان، غور و هرات افغانستان شد؛ سیلاب علاوه بر خسارات شدید، تلفات جانی نیز بر جا گذاشته است به طوری که بر اساس اعلام برنامه جهانی غذا، در پی جاری شدن سیل در ولایت بغلان افغانستان، بیش از 300 تن جان باخته‌اند و حدود هزار خانه نیز تخریب شده است.

مهر ماه سال گذشته و به دنبال وقوع زلزله 6.5 ریشتری در مناطق «قره‌باغ، زنده جان و تیرپل» در شمال ولایت هرات افغانستان نیز بیش از 2 هزار نفر از مردم این کشور جان باختند؛ در آن زمان نیز هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از ارسال 11 تریلی حامل کمک های مردمی به افغانستان خبر داد که شامل مواد غذایی، روغن، برنج، کنسرو، پتو، مواد شوینده، فرش و اقلام بهداشتی بود و افزون بر 250 تُن وزن و بیش از 100 میلیارد ریال ارزش داشت.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان