مراقب کلاهبرداری‌های تورهای غیرمجاز گردشگری باشید

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سبزوار: در حال حاضر شاهد مراجعه افرادی هستیم که به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی، پایین بودن سطح کیفیت خدمات و عدم پایبندی مجریان غیرمجاز تور گردشگری به تعهدات خود برای شکایت به اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مراجعه می‌کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سبزوار با هشدار به شهروندان گفت: گردشگران و طبیعت گردان از هرگونه سفر با تورهای غیرمجاز گردشگری جدا خودداری کنند.

حسنعلی حبیب‌پور در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اینکه در فصل پیش رو فعالیت مجریان تورهای غیرمجاز گردشگری تشدید شده برخی افراد فرصت‌طلب، غیرمتخصص و فاقد اهلیت در زمینه تور گردانی با عنوان راهنما و لیدر گردشگری با ذکر یک شماره تلفن در شبکه‌های مجازی نسبت به برگزاری تورهای مختلف تبلیغ می‌کنند.

وی ادامه داد: این افراد تنها منافع خود را در نظر می‌گیرند و پاسخگوی مشکلات احتمالی نیستند و به وجهه گردشگری آسیب می‌رسانند که باید از فعالیت آنها جلوگیری شود.

حبیب‌پور افزود: شناسایی تورهای غیرمجاز به‌صورت جدی در دستور کار قرار دارد و همکاری بین دستگاه‌های اجرایی در جلوگیری و ساماندهی تورها در توسعه گردشگری ضروری است و برخورد با تورهای گردشگری غیرمجاز از مطالبات فعالان حوزه گردشگری است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سبزوار تصریح کرد: در حال حاضر شاهد مراجعه افرادی هستیم که به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی، پایین بودن سطح کیفیت خدمات و عدم پایبندی مجریان غیرمجاز تور گردشگری به تعهدات خود برای شکایت به اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مراجعه می‌کنند.

وی تأکید کرد: برگزاری هرگونه تور گردشگری نیازمند اخذ مجوز است و تنها دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی امکان دریافت این مجوز را از ادارات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دارند.

 حبیب‌پور افزود: گردشگران تورهای مورد نظر خود را از مراکز معتبر و دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی تهیه کنند، از تمامی گردشگران همشهری درخواست می‌شود برای حفظ سلامت توأم با امنیت خود از همراهی کردن با مجریان تورهای گردشگری غیرمجاز جدا خودداری کنند و قبل از سفر در خصوص شرکت در تور گردشگری از اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سبزوار استعلام کنند.

 

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان