یواس‌ای تودی: اکثر جوانان آمریکایی از رای دادن به بایدن روی گرداندند

روزنامه «یواس‌ای تودی» با ارایه تحلیلی از مطالب منتشر شده توسط جوانان آمریکایی در شبکه‌های اجتماعی، نوشت: اکثر این افراد از رای دادن به «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۲۴ ریاست جمهوری آمریکا روی برگرداندند و هراس او برای از دست دادن کاخ سفید در ماه نوامبر (آبان) کاملا منطقی است.

یواس‌ای تودی: اکثر جوانان آمریکایی از رای دادن به بایدن روی گرداندند

به گزارش خبرآنلاین، اکثر تحلیلگران سیاسی به این نتیجه رسیده‌اند که تیم بایدن نمی‌تواند زیاد روی نسل جوان آمریکا حساب باز کند.

طبق مطالب جمع‌آوری شده از پست‌های منتشر شده در اینستاگرام و توییتر، این نتیجه گرفته شده که اکثر جوانان آمریکایی از رای دادن به بایدن روی برگرداندند و کاملا منطقی است که بایدن نسبت به از دست دادن کاخ سفید در ماه نوامبر هراس داشته باشد چراکه برای پیروزی، به رای نسل زِد (Z)، یعنی کسانی که بین سالهای 1997 تا 2012 متولد شده‌اند، نیاز دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از این روزنامه آمریکایی، مایکل مورفی، جوان 27 ساله آمریکایی می‌گوید: در سال 2020 به دلیل عمل‌گرایی به بایدن رای داد، اما کمک‌های این کشور به [رژیم] اسرائیل نظر او را تغییر داده است.

این جوان آمریکایی می‌گوید: دیدن همدستی و مشارکت فعال در بمباران فلسطینی‌ها واقعاً منزجر کننده است.

مورفی می افزاید: اگر تغییر سیاستی برای توقف ارسال تسلیحات به [رژیم] اسرائیل ایجاد شود، او رای خود را تغییر می‌دهد، اما بیم آن می‌رود که برای این کار خیلی دیر شده باشد.

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که در صورت حمله [رژیم] اسرائیل به رفح، جایی که بیش از یک میلیون غیرنظامی فلسطینی در جنوب غزه در آن پناه گرفته اند، ارسال سلاح به سرزمین های اشغالی را متوقف خواهد کرد.

مورفی می‌گوید: این موضع‌گیری بایدن کمی آنها را امیدوار کرده ولی هنوز نظرش برای رای دادن به بایدن تغییر نکرده است.

ترزا پورلو، یک دانشجوی 23 ساله آمریکایی نیز همین نظر را دارد و می‌گوید: امسال در انتخابات شرکت نخواهد کرد.

او اضافه می کند: در سال 2020 به بایدن رای داد چراکه امید در جامعه وجود داشت ولی در حال حاضر چنین احساسی بین جوانان وجود ندارد.

به گفته او بیشتر جوانان در جستجوی شخص سومی [برای انتخابات ریاست جمهوری] هستند چراکه با سیستم دو حزبی مشکل دارند.

پورلو تاکید می کند: همواره همه می‌گویند رای دادن راهی برای شنیده شدن صدای شماست، ولی هزاران جوان فعالانه انتخاب می‌کنند که در انتخابات شرکت کنند ولی هیچ اتفاقی برای آنها رخ نمی‌دهد.

الن پرلبرگ، یک دانشجوی 25 ساله نیز می گوید که پاییز امسال رای‌ می‌دهد ولی در سال 2020 از بایدن متنفر بود و حالا تنفرش بیشتر هم شده است.

او تاکید می کند: من متقاعد نیستم که پاسخ دوناد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات 2024 ریاست جمهوری آمریکا به غزه بدتر از پاسخ بایدن باشد.

310310

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان