وزیر خارجه آمریکا : اسرائیل برنامه معتبر برای دفاع از غیرنظامیان ندارد

وزیر خارجه آمریکا امروز یکشنبه ضمن اعلام این موضوع در مورد ایجاد وقفه در ارسال تسلیحات برای رژیم صهیونیستی به شبکه ای‌بی‌سی گفت که رئیس جمهور جو بایدن مصمم به کمک به اسرائیل برای دفاع از خودش است و اینکه ارسال ۳ هزار و ۵۰۰ بمب ۹۰۰ و ۲۲۵ کیلوگرمی تنها بسته تسلیحاتی است که واشنگتن نگه داشته است.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که اسرائیل برنامه قابل قبولی برای دفاع از 1.4 میلیون غیر نظامی که به رفح پناه بردند، ندارد.

به گزارش تسنیم، وزیر خارجه آمریکا امروز یکشنبه ضمن اعلام این موضوع در مورد ایجاد وقفه در ارسال تسلیحات برای رژیم صهیونیستی به شبکه ای‌بی‌سی گفت که رئیس جمهور جو بایدن مصمم به کمک به اسرائیل برای دفاع از خودش است و اینکه ارسال 3 هزار و 500 بمب 900 و 225 کیلوگرمی تنها بسته تسلیحاتی است که واشنگتن نگه داشته است.

وی در ادامه بیان کرد: بایدن تاکید کرده اگر اسرائیل یک عملیات بزرگ نظامی در رفح انجام دهد آنگاه رویکردهای قطعی وجود دارد که ما از این عملیات حمایت نمی‌کنیم.

بلینکن در ادامه با اشاره به عرضه تسلیحات به اسرائیل تاکید کرد: ما نگرانی‌های واقعی درباره نحوه استفاده آنها داریم. اسرائیل باید یک برنامه شفاف و قابل قبول برای حفاظت از جان غیرنظامیان داشته باشد که ما این را مشاهده نکردیم.

رفح میزبان 1.4 میلیون فلسطینی است که بیشتر آنها از جاهای دیگر غزه به آنجا پناه برده‌اند.

تا کنون بر اثر تجاوزات رژیم صهیونیستی در نوار غزه دست کم 35 هزار فلسطینی شهید شدند که حمله رژیم صهیونیستی به رفح نگرانی‌های حامیان این رژیم را نیز برانگیخته است.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان