سکه امامی آماده برگشت به این قیمت شد/طلا چقدر عقب رفت؟

قیمت طلا و سکه در دومین روز هفته نوسان بالایی داشت و در نهایت با کاهش قیمت به کار خود پایان داد. تلرانس قیمتی در بازار طلا ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان بود و همین افت پلکانی، سکه امامی را آماده برگشت به کریدور ۴۰ میلیونی کرد.

سکه امامی آماده برگشت به این قیمت شد/طلا چقدر عقب رفت؟

به گزارش خبرآنلاین ، قیمت طلا و سکه طی دو روز اخیر در سرازیری کاهش قیمت قرار گرفته و با ریزش دلار همراهی می‌کند.

تجارت نیوز در خبری نوشت:همگرایی بازار فلز زرد با دلار قیمت سکه بهار را در روز یکشنبه آماده برگشت به کانال 40 میلیونی کرده است.

Screenshot 2024-05-12 at 5.17.28 PM

روند بازار طلا کاهشی است؟

معامله‌گران بازار طلا و سکه معتقدند با وجود اینکه انس جهانی طلا به محدوده 2300 دلاری ورود کرده است، اما در همین کانال نیز ریزش‌هایی داشته و علاوه بر آن در بازار ارز نیز به دلیل فشار بازارساز برای مهار قیمت، خبری از روند صعودی نیست. این دو فاکتور، قیمت در بازار طلا و سکه را در مسیر کاهشی قرار داده است.

با وجود روند نزولی قیمت طلا و سکه، اما معامله‌گران روند کاهشی در این بازار را نهایتا تا 10 درصد دیگر می‌دانند و معتقدند نباید توقع ریزش‌های شارپی از این بازار داشته باشیم.

در روزهای گذشته معامله‌گران بازار، کف 41 میلیون و 100 هزار تومانی را برای سکه، محدوده حمایتی می‌دانستند. آنها معتقد بودند اگر سکه از این محدوده خارج نشود شانس افزایش قیمت و ورود معامله‌گران جدید به بازار زیاد است.

امروز این منطقه دوام نیاورد و قیمت به کف کانال 41 میلیونی رسید. منطقه‌ای که به اعتقاد بازیگران بازار طلا احتمال ریزش‌های بعدی را بالا می‌برد.

کارشناسان اقتصادی با اشاره به اینکه انس جهانی اثر جزئی بر قیمت‌ طلا و سکه دارد می‌گویند، فعلا قیمت طلا و سکه ارتباط چندانی با اونس جهانی ندارد اما موضوع برجام می‌تواند بازار دلار را تحت تاثیر قرار دهد و متعاقب آن طلا و سکه نیز ریزش قیمت داشته باشند.

قیمت نقره بدون تغییر معامله شد

گفتنی است اونس جهانی طلا و نقره روز یکشنبه به ترتیب روی رقم 2360 دلار و 28 دلار و 17 سنتی ثابت ایستاده است. هر گرم نقره 999 روی رقم 55 هزار و 170 تومانی ایستاده است و نسبت به اولین روز هفته تغییر قیمت ندارد.

سکه بهار 500 هزار تومان ریخت

قیمت سکه امامی روز یکشنبه 23 اردیبهشت با کاهش 100 هزار تومانی روی رقم 41 میلیون و 110 هزار تومانی بسته شد. قیمت سکه‌ بهار با رقم 38 میلیون تومانی معامله شد و افت 500 هزار تومانی داشت.

قیمت نیم سکه و سکه گرمی بدون تغییر و به ترتیب با قیمت 23 میلیون و 800 هزار تومانی و 6 میلیون و 700 هزار تومانی معامله شدند. ربع سکه نیز با کاهش 100 هزار تومانی در کف کانال 15 میلیون تومانی معامله شد.

راه حباب سکه از قیمت جدا شد

قیمت طلا در دومین روز هفته کاهش داشت. هر مثقال طلای 18 عیار با افت 167 هزار تومانی با رقم 14 میلیون و 578 هزار تومانی معامله شد. هر گرم طلای 18 عیار با کاهش 39 هزار تومانی روی رقم سه میلیون و 366 هزار تومانی ایستاد. قیمت طلای دست دوم نیز با رقم سه میلیون و 321 هزار تومان معامله شد.

حباب سکه روز شنبه در بیشتر قطعات افزایش داشت. حباب سکه امامی 312 هزارتومان، نیم‌سکه 203 هزار تومان، ربع سکه دو هزار تومان و سکه گرمی 50 هزار تومان رشد داشت. حباب سکه بهار 89 هزار تومان کاهشی شد.

217

ش

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان