دست پر شهرداری تهران در تعطیل کردن مراکز حمایتی از زنان آسیب دیده/ ۵ مرکز غیردولتی حمایت از زنان را در ۳۲ ماه بستند

وجه اشتراک هر ۵ مرکز تعطیل شده این است که به دست مردم و انجمن‌های غیر‌دولتی راه‌اندازی شده بودند و به زنان آسیب‌دیده خدمت می‌دادند .

شهرداری تهران پنجمین مرکز حمایت از زنان آسیب دیده را هم در کمتر از 3 سال تعطیل کرد‌.
 
به گزارش اعتماد، با حکم تخلیه‌ای که اردیبهشت امسال، شهرداری منطقه 10 برای یکی از ساختمان‌های « طلوع بی‌نشان‌ها » صادر کرد، پنجمین مرکز حمایت از زنان آسیب دیده در شهر تهران هم تعطیل شد .
 
« سرای غزل » یکی از مراکز متعلق به موسسه خیریه « طلوع بی‌نشان‌ها » بود که از چند سال قبل به زنان آسیب دیده یا در معرض آسیب، خدمات حمایتی و بهداشتی و درمانی ارایه می‌کرد .
 
ساختمان این مرکز، متعلق به شهرداری منطقه 10 بود که 4 اردیبهشت‌ماه امسال، حکم تخلیه این ساختمان به دست مدیرعامل «طلوع» رسید و حالا «سرای غزل» بعد از خانه خورشید (موسسه حمایت از زنان آسیب‌دیده و معتاد بی‌خانمان واقع در محدوده دروازه‌غار)، موسسه نور سپید هدایت (مرکز اقامت و خدمات کاهش آسیب برای زنان‌آسیب‌دیده و معتاد بی‌خانمان واقع در میدان شوش)، سرپناه شبانه زنان (مرکز اقامت برای زنان آسیب دیده و معتاد بی‌خانمان واقع در محدوده دروازه غار) و سازمان پزشکان بدون مرز (موسسه ارایه خدمات حمایتی و درمانی به زنان و مردان و کودکان بی‌خانمان و معتاد و آسیب دیده واقع در محدوده خیابان مولوی) پنجمین مرکز ارایه خدمات حمایتی به زنان آسیب دیده و بی‌خانمان در شهر تهران است که ظرف 32 ماه اخیر (از پاییز 1400 تا اردیبهشت 1403) تعطیل می‌شود .
 
وجه اشتراک هر 5 مرکز این است که توسط مردم و انجمن‌های غیر‌دولتی راه‌اندازی شده بودند و به زنان آسیب‌دیده خدمت می‌دادند .
قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان