دستگیری فیشینگ کاران حرفه‌ای با ۳۰ میلیارد ریال کلاهبرداری

در پی ارجاع یک فقره پرونده بررسی خرید اینترنتی با وجوه کلاهبرداری شده از طریق فیشینگ، تیم ویژه‌ای از کارشناسان پلیس فتای استان البرز رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

فرمانده انتظامی استان البرز از دستگیری دو فیشینگ کار حرفه‌ای خبر داد و گفت: در بررسی تجهیزات الکترونیک متهمان اطلاعات حساب یک هزار و 800 نفر از کاربران کشف شده است.

به گزارش مهر، سردار حمید هداوند مطرح کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده بررسی خرید اینترنتی با وجوه کلاهبرداری شده از طریق فیشینگ، تیم ویژه ای از کارشناسان پلیس فتای استان البرز رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که شاکی پرونده قصد فروش تلفن همراه خود را در یکی از سایت‌های خرید و فروش لوازم دست دوم داشته که شخصی ناشناس با وی تماس گرفته و با واریز وجه به حساب او از طریق تاکسی اینترنتی موبایل را دریافت کرده و نامبرده پس از مدتی با انسداد حساب خود مواجه شده که با تشکیل پرونده برای بررسی موضوع به پلیس فتا مراجعه کرده بود.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: در ادامه کارشناسان پلیس فتا با به کارگیری اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی دو متهم پرونده شدند و با هماهنگی مقام قضائی آنها را در شهر جدید مهستان دستگیر کردند.

وی با اشاره به فعالیت گسترده متهمان دستگیر شده در حوزه کلاهبرداری اینترنتی گفت: در بررسی تجهیزات الکترونیک متهمان اطلاعات حساب بانکی یک هزار و 800 نفر از کاربران و 50 اکانت تلگرامی که از طریق آنها لینک‌های آلوده به کاربران ارسال می‌شد و از مخفیگاه نامبردگان پنج دستگاه تلفن همراه آیفون 13 که با وجوه کلاهبرداری خریداری شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان اینکه میزان کلاهبرداری انجام شده توسط این باند بیش از 30 میلیارد ریال برآورد می‌شود، عنوان کرد: تاکنون 18 نفر از مالباختگان این پرونده در سراسر کشور شناسایی شده‌اند و تلاش پلیس برای شناسایی سایرین ادامه دارد.

سردار هداوند خاطرنشان کرد: کلاهبرداران با برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان برای انجام پولشویی اغلب اقدام به خرید لوازم با ارزش از واحدهای تجاری و سایت‌های خرید و فروش لوازم دست دوم می‌کنند، لذا مردم باید دقت خود را برای عدم گرفتاری در دام این افراد بیشتر کنند و هنگام فروش اجناس حتماً هویت افراد را با کارت بانکی مطابقت دهند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان